Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Stala sa vec, ktorú som videl prvýkrát v živote

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 11.8.2022, 15.07, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Stala sa vec, ktorú som videl prvýkrát v živote

Z nástupu tímov na trávnik. Foto: PV

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Špačince 1:1.

 

Milí priatelia,
Neviem, či ste si všimli, ako rýchlo ten čas uteká. Obyčajne som dokázal mať glosu napísanú už v pondelok ráno, a teraz je už kolkorázy aj streda večer.


To isté aj pri futbale.

ŠUPA technika
reklama


20 rokov dozadu, brankár by už loptu vytahuval zo sita, teraz som rád, že ju dobehnem. Iba ak však smeruje ku mne.


V nedeľu sme v prvom súťažnom zápase deviateho kruhu pekla privítali Špačince. Tie to majú tiež pekne na húsenkovej dráhe, dole, hore, zase dole.


Podľa papierových predpokladov jeden z ďalších ašpirantov na postup.


Trochu sme zmenili predchádzajúcu taktiku a to konkrétne, že sme sa rozhodli hrať od úvodnej minúty. Teda niečo v tom štýle, aby sme nedostali prvý blbý gól.


V strede už nastúpila posila z Francie, Gaetan, ktorého sme pohotovo zaradili na post šestky. Zo začiatku sa trochu hľadal chalan, respektíve sa snažil loptu ihneď odovzdávať lepšie stojacemu spoluhráčovi, takže to chvíľami vyzeralo, akoby nás pokladal za futbalistov.


Teda, nie že by sme neboli, ale dvakrát preváhal celkom dobrú možnosť nikým neatakovaný vniknúť do šestnástky súpera a de sang-froid zavesiť. Pre menej znalých francúzštiny: chladnokrvne.


Horkokrvne zas pôsobil Dudko, ktorý rýchlymi nábehmi po pravej strane robil Špačinčanom nohy, ale tie jeho centre... No, meteorológovia by povedali, že pršať nebude, lebo Dudkove lopty lietajú vysoko. 


Alebo bol v minulom živote tým, čo zapaloval a zhasínal pouličné lampy.


Napriek tomu, dva mu vyšli.


Po prvom ešte rekonvalescent z Krumlova, Jeďo po dvoch by passoch nemal dosť síl na razantnejšiu strelu z hranice 11 m, ale ten druhý centrík bol v zmysle menšieho zázraku, kedy naservíroval loptu Paťkolóvi.


A už som videl ťavu ščať, koňa blvať, prekotenú električku aj jesť melón s horčicou, ale dať Paťkolá gól hlavičkou, tak to bolo ozaj prvý krát.


37. minúta, Paťkoló, 1:0.


V prvom polčase hostia ohrozili našu bránu po dvoch pekných akciách iba strelami tesne vedľa brány.


Polčas.


Do druhého dejstva sme od 50-tej minúty hodili ďalších sviežich štyridsiatnikov, predtým ešte Sedlo postupoval nikým nekrytý stredom poľa a spoza šestnástky razantnou, ale iba do stredu mierenou strelou vyprášil Púchlemu rukavice.


V 65. minúte si opäť Sedlo zbehol až k pravej rohovej čiare, odcentroval mäkký center na Queta, ktorý z metra hlavou nenamieril presne do opustenej brány.


Slnko v očoch. Vraj.


Už predtým sa hostia dostávali do tempa a v rozmedzí 10 minút sme si o gól vyslovene koledovali.


Najprv sme po závare pri odvracaní lopty hlavičkovali do vnútornej spojnice, aby na bránkovej čiare odvrátil loptu Ivo Hlinka.


O minútu na to sme však v strede školácky stratili ľahkú loptu, hĺbkovú prihrávku do rozhodenej obrany si prebral Izakovič a umiestnenou strelou vyrovnal.


Trvalo zhruba 5 minút, kým sme sa otriasli, v 80. minúte si výborne, ako takmer celý zápas za obranu nabehol Paťkoló, miesto nezištnej prihrávky na dvoch úplne voľných hráčov na päťke volil strelu. Samozrejme, vedľa.


V 83. minúte hlavný rozhodca, ktorý bol trojjediný, teda aj za dvoch postranných vytiahol pevné laso a čistú jedenástku meter v šestnástke vytiahol až na čiaru veľkého vápna.


Ale vraj, že nemá postranných. Pritom stačili oči.


Tak ten priamy kop opäť kopol Paťo a opäť len o kúsok. Vedľa.


Aby si vypil kalich horkosti až do dna, minútu pred koncom sa sólom od polovice ihriska predral až pred hosťujúceho gólmana, ten mu však dobrým vybehnutím zmaril poslednú šancu zápasu.


Koniec 1:1.


Jak keby sme ani nechceli, nevedeli, zabudli vyhrávať.


V nedeľu nás čaká Paťkolóve rodisko, toť Dolné Dubisko, tak buď sa tam gólovo odtrhne, alebo v pondelok u krčného budú dve dzedziny so stuhnutými krkámi, že to snád neni možné, čo pozahadzuval ten chlapec.


Nazdááár.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama