Futbal, 8. liga A: Bohdanovce triumfovali vo Voderadoch, Košolná zdolala Suchú

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.8.2022, 12.21, Ján Král

Jediným tímom, ktorý po dvoch kolách 8. ligy A nestratil ani bod sú Bohdanovce nad Trnavou. Vo Voderadoch zvíťazili vysoko 5:0. Všetky góly padli po zmene strán, hetrik strelil Tomáš Vyskoč, dva zásahy pridal Brna.

Martin Gergely prispel k víťazstvu Modranky dvoma gólmi. Foto: Ján Král

Križovany si doma poradili so Smolenicami 3:1, už v druhej minúte ich na víťazný kurz nasmeroval Sabo a neskôr správny smer potvrdili Hrnčiar so Šuranom. Za hostí korigoval Taranda.

Dechtice mohli ísť proti Bíňovciam v 66. minúte do vedenia, Erik Srdoš ale nepremenil penaltu a tak poslal do vedenia hostí o tri minúty neskôr Ivan Kostolanský. Domáci sa dočkali napokon v nervóznom závere, keď práve Srdoš vyrovnal na 1:1, pričom za odkopnutie lopty videl druhú žltú a červenú kartu hosťujúci hráč Miloš Ryšavý.

V susedskom derby so Suchou nad Parnou uspela Košolná. Na gól Matláka reagovali hostia v 78. minúte Bronom, už o minútu ale strhol výsledok znova na stranu Košolnej Roman Hudek. Zostalo pri 2:1.

Modranka zsi poradila s Dolnou Krupou jasne 5:0, dva góly v stretnutí vsietil Martin Gergely, po jednom tradičný strelec Richard Sekera, predsezónna posila Kristián Šige a striedajúci Šimon Lančarič.

Béčko Boleráza viedlo v Bielom Kostole už dvojgólovým rozdielom, no napokon remizovalo 3:3. Domáci strelili kontaktný gól Balažovičom, Marek Daniš však vzápätí svojím druhým gólom v stretnutí opäť zariadil dvojgólový odstup hostí. Dušan Mrva však znova znížil, aby v 65. minúte udal Andrej Adámek konečný výsledok.

Nedeľnú dohrávku Dolné Orešany - Slávia Trnava rozhodol jediný gól, v 70. minúte ho strelil domáci Šaštinský.

8. liga A - 2. kolo

Križovany – Smolenice 3:1 (2:0)
Góly: 2. Sabo, 23. Hrnčiar, 75. R. Šuran – 47. Taranda
KRIŽOVANY: Bzdil – Kapitán, R. Šuran, Dano, M. Šiška, Németh, Horanček, Hrnčiar, Záhumenský, M. Sabo, Matula (Hutta, Guskovič)
SMOLENICE: Ondruš – Nídel, Poór, Sýkora, Haberl, Rangelov, Študenc, Vrdžiak, Hovorka, Taranda, Lukačovič (Lipták, Kvapil, Šaradín, Pav. Štibraný)

Dechtice – Bíňovce 1:1 (0:0)
Góly: 90. E. Srdoš – 69. I. Kostolanský
ČK: 90. M. Ryšavý (Bíňovce)
DECHTICE: Drobný – Holec, Krivánek, Danko, Cmero, Heltko, E. Srdoš, Heteš, M. Maška, Pav. Maška, P. Jankovič (Prvý, Ružička, Heteš)
BÍŇOVCE: Krajčovič – M. Kostolanský, Halaša, E. Krajčovič, Ryšavý, Gažovič, M. Čech, Petrovič, Hostin, I. Kostolanský, J. Ryšavý (Ľ. Čech, Duriška, Tarkoš)

Košolná – Suchá 2:1 (1:0)
Góly: 38. Matlák, 79. R. Hudek – 78. Bron
KOŠOLNÁ: Tollarovič – R. Bobok, Furko, Hudek, Danišovič, Homoľa, Bačík, Greguš, Čavara, Š. Mesíček, Matlák (Matovič, Mahdal, Balažovič, Horina)
SUCHÁ: Sloboda – Bron, Kopčan, Pospíšeil, Bako, Slovák, Burian, Lastovička, Gálus, Šust, Hujsi (Zelenák, Ručka, Grman)

Voderady – Bohdanovce 0:5 (0:0)
Góly: 50., 61. a 73. T. Vyskoč (tretí z pen), 57. a 62. Brna
VODERADY: Popovič – Buček, Bachratý, Fatranský, Kondákor, P. Páleník, Chovanec, Lacuška, Hraška, Šurina, Čiernava (Katona, Ivančík, Baboš, Majka)
BOHDANOVCE: Kopúnek – Beňo, Palšovič, Čmilanský, Sanny, Vyskoč, Brna, Brestovanský, Braniša, Dufek, Chudý (Nádaský, Mikulášek)

Modranka - Dolná Krupá 5:0 (1:0)
Góly: 37. a 65. Gergely, 55. Šige, 61. R. Sekera, 84. Š. Lančarič
MODRANKA: Alchus – Marek Karol, Michal Karol, Kocian, Gumbír, Gergely, Šige, R. Sekera, Kučík, P. Zvolenský, Holka (Rakický, Kralič, N. Zvolenský, Š. Lančarič, Kramár)
DOL. KRUPÁ: Vravúšek – M. Gažo, Šnajder, Vyskoč, Kucman, Hetteš, Peško, N. Hrčka, Selnekovič, D. Hrčka, R. Horváth (S. Garažia)

Biely Kostol - Boleráz B 3:3 (0:2)
Góly: 48. Balažovič, 55. D. Mrva, 65. A. Adámek – 24. a 49. Marek Daniš, 42. M. Vavro
B. KOSTOL: Šutta – Malina, M. Jurina, Balažovič, Klokner, Balažovič, Trubač, Mirga, Hoblík, A. Adámek, Ľ. Adámek
BOLERÁZ B: Vaško – Drozda, Orihel, Peter Daniš, Lopatka, Kurinec, Buchan, M. Vavro, Marek Daniš, Jaroslav Daniš, Jozef Daniš (Martin Daniš)

Dolné Orešany – Slávia Trnava 1:0 (0:0)
Gól: 70. Šaštinský
DOL. OREŠANY: Kessl – Bečka, Šergovič, Hronský, Ostrovský, Tóth, Šaštinský, Novák, Kamenický, Šimonovič, Kulíšek (Illeš, Krajčovič, Augustín)
SLÁVIA: Hrebíček – Mich. Urbánek, Kopúnek, Szórad, Suja, Lukačovič, Zelenay, Halmo, Hrebíček, Indríšek (J. Mrva, Barna, Vido, Pastyrčák)