Futbal, 4., 5. liga: Nitra s trnavskými posilami remizovala s Gabčíkovom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.8.2022, 22.04, Ján Král

Trebatice mohli vyhrávať v druhom kole 4. ligy nad Imeľom už od záveru prvého polčasu, Směřička ale nepremenil penaltu. Po zmene strán síce Machač poslal domácich do vedenia, lenže posledné slovo mal Boros, ktorý v 76. minúte vyrovnal na konečných 1:1.

Futbal, 4., 5. liga: Nitra s trnavskými posilami remizovala s Gabčíkovom

Jedným z hráčov, ktorí sa objavili na súpiske Nitry je Tomáš Sedlák, ktorý pod Zobor prišiel z Bučian. Foto: Ján Král

Boleráz prehrával s béčkom Zlatých Moraviec gólom do šatne, o ktorý sa postaral Grác. Krátko po zmene strán vyrovnal Martinka, viac gólov už však nepadolo a body sa delili tiež po výsledku 1:1.

Jaslovským Bohuniciam sa gólmi Dvoráka a Zemka podaril otočiť v Gbeloch nepriaznivý stav, domácim sa však desať minút pred koncom podarilo vyrovnať na 2:2.

Pozornosť pútala Nitra, ktorá na prvé kolo nenastúpila pre nedostatok hráčov. Napokon sa jej podarilo zaregistrovať nových futbalistov a zostava bola z pohľadu nášho regiónu mimoriadne zaujímavá.

Nastúpilo tu až osem futbalistov, ktorí majú minulosť z klubov v trnavskom okrese – Kevin Daniel hrával naposledy za Jaslovské Bohunice, rovnako aj Ján Lošonský a Miroslav Sedlák, ktorý prišiel spolu s bratom Tomášom (Bučany).

Odchovanec Spartaka Miloš Ševčík naposledy obliekal dres Galanty, takisto Matej Hodulík, ktorý je ale kmeňovým hráčom Horných Orešian.

Remízu s Gabčíkovom 1:1 zariadil hráč trnavskej Lokomotívy Radovan Lipovský, ktorý v minulej sezóne nastupoval za Piešťany.

Dres Nitry obliekol aj 45-ročný Jozef Kotula, ktorý svojho času hrával ligu za Spartak.

4. liga SZ - Majstrovstvá regiónu - 2. kolo

Boleráz - Zlaté Moravce/Vráble B 1:1 (0:1)
Góly: 48. Martinka – 45. Grác
BOLERÁZ: Jedlička – Brestovanský, Dzíbela, Bagi, Martinka, Kukuč, Tomovič, Líška, Vangel, Hlavna, Planeta (Akbar, Kollár, Blaško, Mišo)

Trebatice – Imeľ 1:1 (0:0)
Góly: 51. Machač – 76. Boros
TREBATICE: Kirka – Kapusta, Poláček, Kičin, Varga, Směřička, Masár, Hlavatovič, Bartošek, Hečko, Zula (Machač, Š. Valo, S. Valo)

Gbely - Jaslovské Bohunice 2:2 (1:2)
Góly: 16. Rosa, 80. Smolinský – 24. Dvorák, 27. Zemko
JASL. BOHUNICE: Kolena – Lančarič, Kopúnek, Juriš, Zemko, Buchanec, Hrnčár, Halmo, Horváth, Dvorák, Minarovič (Malovec, Žilinčík)

Nitra – Gabčíkovo 1:1 (0:1)
Góly: 61. Lipovský – 7. Bertalan
NITRA: Znamenák – Daniel, Ševčík, Kotula, Lošonský, Hodulík, T. Sedlák, M. Sedlák, Pekár, Lipovský, Edery

5. liga SZ: Tímy z regiónu bez bodu

Tímom z trnavského futbalové regiónu sa v druhom kole piatej ligy severozápad nedarilo. Vrbové prehralo 0:1 v Prečíne, Piešťany 1:2 v Partizánskom.

Ešte horšie dopadol Hlohovec v Prievidzi, odkiaľ sa vracal s päťkou. Výsledkom 1:4 podľahla Horná Krupá Ladcom.

5. liga severozápad - 2. kolo:

Prečín – Vrbové 1:0 (1:0)
Gól: 38. Hybben
VRBOVÉ: Székely – Šarudi, Polakovič, Kovársky, Kaman, S. Vido, Kusý, Kubica, Troják, Brezina, Železník (A. Vido)

Prievidza – Hlohovec 5:0 (2:0)
Góly: 11. Zedek, 14. Filkhorn, 62. a 70. Hlohovský, 74. Píš
HLOHOVEC: Turza – Sitár, Mičian, Ballon, Farkaš, Chmúra, Chlebec, Kubička, Loskot, Zdenek, Krajinčák (Šajter, Kočí, Musa, Reho)

Ladce - Horná Krupá 4:1 (2:0)
Góly: 14. Kubiš, 36. Slivka, 61. Štrbák, 70. Adamec – 89. Kozák
HOR. KRUPÁ: Bránsky – Holič, Jarábek, Mikláš, Zaoral, Fodor, Ďurinský, Kozák, Mikinič, Guldan, Sudin (Javorek, Modrovič, Šarabok, A. Hrčka)

Partizánske – Piešťany 2:1 (2:0)
Góly: 33. Repa, 42. Obžera – 61. Taraba
PIEŠŤANY: Červenka – Krajčo, Stanek, Grík, Prelovský, Strelec, Klačman, Kusý, Sloboda, Gula, Kováčik (Hutár, Taraba, Salviany, Hlbocký)

Chynorany - Brvnište 4:0

Podolie - Veľké Uherce 1:2

Kvašov – Domaniža 1:2

voľno: Trenčianske Stankovce