Trnavské rybníky
reklama

Na hody v Dolnom Dubovom sa udial nadprirodzený úkaz

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 16.8.2022, 11.15, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Na hody v Dolnom Dubovom sa udial nadprirodzený úkaz

Ivan Jedinák strelil v zápase dva góly. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Dolné Dubové - Hrnčiarovce 0:6.

 

Milí priatelia, 
Pri skladaní víťaznej zostavy je úplne, ale úplne najdôležitejšie, aby prišlo aspoň 10 hráčov a jeden brankár.


A nás prišlo do Dolného Dubového 10 hráčov a dvaja brankári. Dovolenky, výlety, rodina, rodina, robota, disciplinárne tresty zákazu vychádzok z domova seniorov a tak.

ŠUPA technika
reklama


Základom teda bolo rozložiť sily, nezraniť sa, neodpadnúť, pozorne sledovať VO2 a veľa Flectoru.


O domácich sme nemali žiadne relevantné info, nakoľko prvý zápas stáli, navyše boli v obci hody, tak otázkou bolo, či nočná zábava Dubovanov nabudila, či zlomila.


Odpoveď sme sa dozvedeli už po prvých minútach, keď sme po prvých nepresnostiach vo finálnej fáze a tiež drobných zaváhaniach vzadu v 7. minúte zakombinovali, k centru zľava sa dostal Paťkoló, prvý sa mu ešte vrátil, druhým posunul na hranici šestnástky pripravenému Jeďovi, ktorý exportným gólom do pravého vingla nedal Gizovi šancu.


7. minúta, 0:1.


Na pravom krídle na domácich platila Dudkova rýchlosť, konečne začal čapovať aj centre, ktoré nekončili v opačnom aute, na jeden z nich si nabehol Peter Vozár Mirko Bé a pekným koníčkom prekonal domáceho gólmana druhýkrát.


11. minúta, Peter Vozár, Miro Banič, 0:2.


V zápise som teda figuroval ja, ale poprosím, nerozmazávajme to, poteší každý gól, zvlášť v tomto veku, tiež som sa úprimne tešil, keď za nás hrával a strieľal góly Falošný Vozo. A veľa ľudí mi gratulovalo.


Mirko má času priestoru streliť ich ešte hocikoľko, mne už sa to okienko uzatvára. 


Dolnodubovania do útokov vyrážali len sporadicky, najväčšiu šancu mali po nepodarenom odkope v situácii 2 na 1, domáci útočník však prestrelil.


Dobré šance domácich tiež prichádzali po rohových kopoch, kedy ich Mrva pekne točil do brány a Majko ich musel vytláčať iba končekmi prstov.


Potom sme sa iniciatívy opäť chopili my.


Nakoľko boli v obci hody, pricestovali sme aj s festivalom. Zahodených šancí.


Do zvyčajného módu sa postupne dostala celá naša ofenzívna časť a tak lopty lietali hore, dole, prípadne slabšie strely pohodlne vykryl Giizo.


Obrazne, hráme podľa počasia. Sucho, sem tam kúštik spŕchne.


V 18-tej minúte som po odrazenej lopte so silným rozbehom a neodbytnou myšlienkou trafiť delovkou z 30 metrov šibenicu poslal celkom dobrú prihrávku na Kladivára, chrbtom k bráne však pätičkou loptu nikým nekrytý neusmernil na správne miesto.


To si však vynahradil o 2 minúty neskôr, kedy zužitkoval z päťky skvelú spätnú Dudkovu prihrávku. Ani sa nemusel natiahnuť.


20. minúta, Brimus, 0:3.


Festival pokračoval, hra sa odohrávala na domácej polovici, vo finálnej fáze sme opäť doplácali na nepresnosti, prípadne nedôslednosť.


Vedenie na 0:4 tak vyriešil Luskáč, ktorý to mal od piatej minúty po debate s hlavným riadne nahnuté, nakoniec sa do zápisu prezentoval gólovo, keď si odrazenú loptu naviedol na hranicu 16-ky a prízemnou strelou k ľavej žrdi skóroval - Lukáčik 0:4.  


Po polčase sme na strelnici opäť pokračovali v streľbe so zahnutej vzduchovky, v rozmedzí 50-tej a 65. minúty chytili domáci dych a hra sa vyrovnala, na zníženie mali dve celkom nebezpečné šance, nemierili však presne.


O našej ofenzíve to však platilo niekoľkonásobne. Šance sme zahadzovali ako pri pokri kombinácie 3 a 9, lopty šli po krídlach, stredom, vzduchom, po zemi, naša kreativita, z čoho ešte nedať, však akoby nemala hraníc.


Záverom zápasu, kedy nevadilo, keby odpadnem, som chytil ofenzívne chúťky z pravej obrny, prvý pekný center ešte Paťkoló z dvoch metrov zahodil ako žltý lístok od exekúrora, potom sme však silno zakombinovali.


Luskáč z ľavej strany prerátal môj vek, rýchlosť a vlhkosť vzduchu, zostávajúce VO2, točenou loptou poslal prudkú prihrávku do prava, že kým som ju len len dobehol na čiare, normálne som cítil, jak mi odletujú súčiastky.

 

Ale dobehol, prihral pod seba na Dudka, ten pred obrancom loptu prepustil za ním stojacemu Sedlovi, ten ju posunul na už nabiehajúceho Dudka, ktorý ju opäť posunul na Mirka Bé a ten našiel nikým neobsadeného Jeďa.


88. minúta, Jedinák, 0:5.

 

A kto ma pochváli, ak nie sám, tak opäť po pravej strane sme zakombinovali s Dudkom, ktorý úplne voľný poslal prudký center do päťky domácich, ten stopér iba pristavil a tým naservíroval ľahkú loptu Kladivárovi, ktorý upravil na konečných 0:6.

 

Ale to už sa aj musel natiahnuť.


90. minúta, Brimus, 0:6.


Po zápase sa smerom zo šatne na parkovisko ešte udial nadprirodzený úkaz. Prechádzal som okolo unimobunky a zrazu som na 10 minút zmizol z radarov.


Nakoniec však vyšlo najavo, že to len chlapci dubovský, čo sme sa s nimi nevideli pár roky, videli, že potrebujem silne doplniť tekutiny.


Že ďakujem a pozdravujem, vidíme sa v Hrnčiarovciach.


Nazdááár

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama