Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Film o Janovi Kollerovi prišiel do kín, chystajú i snímku o Martinovi Škrtelovi

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.8.2022, 16.27, Ján Král

V Trnave sa stretli bývalí reprezentační futbalisti Českej republiky a Slovenska, ktorých futbalové príbehy zachytávajú filmári.

Film o Janovi Kollerovi prišiel do kín, chystajú i snímku o Martinovi Škrtelovi

Jana Kollera si v Trnave nenechali ujsť ani slovenskí priaznivci Borussie Dortmund, kde strávil významnú časť kariéry. Foto: Ján Král

reklama

 

Lovci autogramov si v utorok popoludní prišli v Trnave na svoje. Pri príležitosti slovenskej premiéry filmu Jan Koller: Príbeh obyčajného chlapca rozdávali pri City Arene svoje podpisy legendárny český útočník Jan Koller, o ktorom je film natočený, a ikonický slovenský stopér Martin Škrtel, o ktorom aktuálne natáčajú podobné filmové dielo.


Záujem o stretnutie s futbalistami, ktorých poznala celá futbalová Európa, bol medzi priaznivcami veľký. Niektorí prišli oblečení v dresoch Borussie Dortmund, za ktorú strieľal góly Koller, či Liverpoolu, kde spravil výraznú stopu Škrtel.


Pravda, najviac ľudí bolo oblečených v spartakovských farbách, koniec koncov, mohli sa odfotiť s trofejou pre víťaza Slovnaft Cup-u a získať aj autogram šestice hráčov ligového A-tímu (Boateng, Bamidele, Mikovič, Bukata, Ristovski, Procházka). A to sa ešte do paľby záujemcov dostal náhodne okoloidúci Kyriakos Savvidis.

reklama


V kinách v trnavskej City Arene nasledovala premiéra filmu, ktorý mapuje futbalovú kariéru Jana Kollera.


„Film by mohol byť inšpirujúci pre začínajúcich futbalistov, ktorí si žijú svoj sen. Život je ťažký, do cesty prichádza mnoho prekážok, je to o tom, aby sa človek nevzdával, išiel si za svojím, miloval futbal a trebárs sa to podarí, ako sa to podarilo mne,“ povedal Jan Koller.

 

Napriek tomu, že ide o mimoriadne úspešného futbalistu, ktorý je historicky najlepším strelcom českej reprezentácie (90 zápasov, 55 gólov) a hrával za kluby ako Sparta Praha, Lokeren, Anderlecht Brusel, Borussia Dortmund, AS Monaco, 1.FC Norimberg, Krídla Sovietov Samara či AS Cannes vyžarovala z neho počas celej akcie mimoriadna človečina a veľká skromnosť. 


„Už sa teším, že sa teraz vrátim do môjho pokojného života. Na kamery som nikdy nebol, ale postupom času som si zvykol a prinieslo to aj mnoho pekného,“ povedal k natáčaniu filmu.

 


Rodák z Prahy, ktorý od ranného detstva žil v malej dedinke Smetanova Lhota, má 202 centimetrov. Počas kariéry si získal srdcia fanúšikov, dodnes na neho s láskou spomínajú aj v Nemecku.


„Borussia Dortmund bol vrchol mojej kariéry, nedám na tento klub dopustiť, sú to pre mňa najlepší fanúšikovia na najkrajšom štadióne. Teším sa, že stále patrím do tej rodiny, máme tím legiend, s ktorým chodíme na exhibície po celom svete. Teraz sme hrali medzi sebou a do hľadiska prišlo 55-tisíc fanúšikov. Ľudia tam žijú futbalom a som rád, že si ma vážia.“


Prezradil, že ešte ako mládežníkovi mu imponoval aj trnavský Spartak. „Československú ligu som sledoval, bol som veľký fanúšik Bohemians Praha. Spartak mi však vždy bol sympatický, ich fanúšikovia vytvárali dobrú atmosféru. Páčili sa mi červeno-čierne dresy klubu. Ide o tím s bohatou futbalovou históriou.“

 

Počas hodinovej autogramiády vládla dobrá nálada.


Na akcii sedel po boku Martina Škrtela, rozdávali úsmevy, ochotne debatovali s fanúšikmi a pózovali do mobilných telefónov i objektívom fotoaparátov.

 

Na ihrisku si pritom nikdy nič nedarovali, legendárne sú ich súboje z duelov medzi Českou republikou a Slovenskom.


„Je pravda, že s Martinom sme zvádzali mnoho súbojov v československých bitkách. Niekedy sa aj iskrilo, povedali sme si i korenisté slová, po dueli to ale bolo v pohode. Dnes sme sa tomu zasmiali, Martinovi musím poďakovať, že do môjho filmu prehovoril, čo si veľmi vážim a želám mu, aby tiež mal skvelý film,“ smial sa Koller, ktorý ešte dnes hráva za rodnú Smetanovú Lhotu. 


„Už mi bude 50, takže stále to viac a viac bolí, ale snažím sa pomôcť na ihrisku aj vo výbore klubu,“ dodal zvesela.

 

Obe futbalové hviezdy ochotne pózovali aj na fotografie s fanúšikmi.

 


Podobne aj Martin Škrtel naplnil sľub vrátiť sa do rodnej obce a cez víkend absolvoval prvý štart za rodné Ráztočno, kde prvýkrát kopal do lopty. 


„Kruh sa uzavrel, je to príjemné zahrať si opäť doma,“ prehodil Škrtel. Spomenul si aj na inkrimované strety z bratislavského zápasu s Českou republikou, kde Kollera vôbec nešetril.


„Vtedy mi povedal, že som skutočný magor,“ usmial sa Škrtel. „V tej dobe bol Honza Koller jeden z najlepších útočníkov na svete, pre mňa bola veľká výzva nastúpiť proti nemu a zmerať si sily. V zápase boli súboje na ostrie noža, vypálilo to až do slovnej potýčky na trávniku. Čo ale bolo, zostalo na ihrisku a teší ma, že aj po takej dobe si na mňa spomenul, že som jeden z obrancov, ktorí mu robil najväčšie problémy. Je mi cťou, že tu dnes môžem byť s ním a byť súčasťou jeho filmu,“ uviedol Škrtel, ktorého autor filmu Petr Větrovský oslovil práve v súvislosti s týmto duelom, aby získal jeho výpoveď.

 

Záujem o spoločnú fotografiu mali aj mladé fanúšičky.

 

 

Vtedy začala aj debata o možnej spolupráci ohľadne Škrtelovho filmu.


„Spolupráca bola zo začiatku zložitejšia, keď sme sa dohodli, že začneme točiť film, boli určité problémy. Potom som si ale s odstupom času uvedomil, že ten film môže byť dobrá spomienka na moju kariéru a môže pomôcť aj mladým chlapcom. Zmenil som svoj prístup a teraz keď mám viac času a už nehrám futbal, si natáčanie viac užívam. Keď sa to dá všetko dokopy, myslím, že to bude zaujímavé.“


Štáb ešte čaká výjazd do Liverpoolu a Turecka. „Nemáme stanovený termín, ale nechceme to naťahovať, verím, že o rok by sme sa mohli stretnúť na premiére snímky o mne,“ dodal Škrtel.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama