Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ako čo najjednoduchšie udržať čistú kúpeľňu 

SERVIS - Dom a záhrada | 18.8.2022, 09.43, reklamný článok

Kúpeľňa je priestor, ktorý sa nezariaďuje každý deň. Preto pri výbere nábytku a doplnkov je dobré myslieť nielen na estetiku, ale predovšetkým na funkčnosť a jednoduchú údržbu všetkého, čo sa v miestnosti nachádza. 

Ako čo najjednoduchšie udržať čistú kúpeľňu 

Ilustračné foto: pixabay.com

 

To, čo v kúpeľni zaujme na prvý pohľad, je keramika a nábytok. Pokiaľ ste sa práve v tomto období stali majiteľmi nového kúpeľňového nábytku, určite viete, že o všetko krásne je potrebné sa pravidelne starať.  

 

Ako zabezpečiť pekný povrch kúpeľňového nábytku aj po rokoch užívania čo najdlhšie? Ohľadom údržby kúpeľňového nábytku je kľúčovým prvkom materiál a štruktúra povrchu.

 

Drsný povrch môže vyzerať síce skvelo, no jeho údržba je obvykle oveľa náročnejšia, než údržba nábytku s hladkým povrchom. Preto skrinky a poličky do zóny hygieny je dobré voliť v hladkom prevedení.   

 

 

Praktické vybavenie 

Popri kuchyni je to najmä kúpeľňa, ktorú možno považovať za veľmi exponované miesto v domácnosti, v ktorom sa pomerne ľahko vytvára nielen neporiadok, ale aj špina. K bežnému prachu je potrebné pripočítať ostrihané nechty, vypadávanie vlasov či chlpy z oholenej brady.

 

V tejto miestnosti je teda naozaj čo vysávať, umývať a leštiť. Čo všetko pre vlasy, nechty a telo je v kúpeľni dôležité? Kto miluje poriadok, ten potrebuje praktické košíky a dózy na mydlá, šampóny, krémy či telové mlieka, aby v priestore nepôsobili rušivo.

 

Rovnako dôležité sú aj väčšie úložné koše na bielizeň – zvlášť na detské oblečenie a zvlášť na šatstvo pre dospelých členov rodiny.

 

A čo ešte v kúpeľni je dôležité? Kto nechce mať vaňu, umývadlo, sprchovací kút a batérie zapadnuté prachom a zohyzdené vodným kameňom, mal by raz týždenne vyčistiť kúpeľňovú keramiku a všetky armatúry, tiež sprchový kút, obklady a dlažbu.

 

Zabudnúť netreba ani na zrkadlá a svietidlá. Dvere a okná stačí umyť raz za mesiac.     

 

 

Vhodné čistiace prostriedky 

Ako čistiť kúpeľňový nábytok tak, aby neutrpel žiadnu ujmu zvonka ani zvnútra? Žiadnemu nábytku nemôžu prospieť agresívne čistiace prostriedky s obsahom alkoholu, abrazívne pasty či drsné hubky.

 

Toto všetko môže nenávratne zničiť povrch kúpeľňového nábytku a zanechať na ňom nielen fľaky, ale aj hlboké škrabance. Povrch nábytku je potrebné na záver umývania dosucha utrieť jemnou tkaninou.

 

Lesklé povrchy je dobré oživiť aj špeciálnymi leštidlami. Pokiaľ sa údržba kúpeľne realizuje pravidelne, vtedy k čisteniu postačí len bežná mydlová voda a mäkká handrička.

 

S očistou je potrebné každý týždeň začať znovu a znovu. Kvôli bezchybnému prostrediu a komfortu, ktorý doma obyčajne každý chce mať, to určite stojí za to.  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama