Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na Spartak čaká duel s Dunajskou Stredou, ďalšie posily už Trnava neplánuje

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.8.2022, 16.25, Ján Král

Spartakovci vo štvrtok ladili taktiku na sobotný ligový zápas, myšlienky z videorozboru súpera prenášali do praxe na tréningu.

Na Spartak čaká duel s Dunajskou Stredou, ďalšie posily už Trnava neplánuje

Kristián Koštrna (uprostred) počas štvrtkového tréningu Spartaka. Foto: Ján Král

reklama

 

Na trnavskej Slávii to vo štvrtok predpoludním športovo žilo. Zaplnené bolo lanové centrum, na bežeckých dráhach prebiehal atletický tréning dievčenského kolektívu, na futbalových ihriskách podstupovali testy mládežníci Spartaka. Ďalšie juniorské kategórie mali tréning.
 

Zhruba o 10:30 dorazil do areálu aj A-tím trnavského Spartaka. Prvý bol na výborne pripravenom ihrisku, ktorý hospodári ešte krátko pred príchodom tímu kropili vodou, v dobrej nálade brankár Ľuboš Kamenár.

 

Za ním nasledovali ďalší, nechýbal ani Roman Procházka, ktorý v uplynulých zápasoch chýbal na súpiske pre svalové zranenie.

reklama


Rozcvičku absolvoval s tímom, potom ale podstúpil pod vedením kondičného trénera Michala Kukučka individuálny tréning. 


"Ešte to vyzerá, že zhruba 10 dní si dám od futbalu pauzu, ale už behám, už je to na dobrej ceste," povedal Procházka, ktorý si privodil svalové zranenie v domácom stretnutí s Čenstochovou.


V rámci rozcvičky si andeli zahrali v dvoch skupinách aj bago, v ktorom sa išlo naplno.  Dvaja najhorší z každého tímu totiž pravidelne skončia v "uličke", ktorou musia prebehnúť a samozrejme, od ostatných spoluhráčov sa im pre prebehu čo - to ujde.

 

Tentoraz sa mančaft bavil na úkor Erika Daniela a Gergelyho Tummu.

 

Prebeh uličkou museli absolvovať Tumma a Daniel.

 


Tréner Gašparík následne naordinoval mužstvu tréning so zameraním na najbližšieho protivníka - v sobotu 20. augusta o 18:00 hostia červeno-čierni Dunajskú Stredu. Andeli pilovali hernú schému, prechod do útoku a ďalšie podstatné taktické prvky.


"DAC hrá veľmi ofenzívne, no to aj my, dokonca máme v priemere o niečo vyššie držanie lopty ako Dunajská Streda, takže som zvedavý, kto bude kvalitnejší aj v tomto parametre. Keď žlto-modrí útočia, hrajú s rizikom, otvárať sa nám budú priestory, ktoré by sme mohli využiť," hovoril tréner Michal Gašparík o blížiacom sa súperovi.

 

Roman Procházka zatiaľ trénuje individuálne.

 


Spomedzi zverencov trénera DAC Adriána Guľu v tejto sezóne mimoriadne žiari hrotový útočník Nikola Krstovič, so štyrmi gólmi aktuálne druhý najlepší strelec ligy.


"Krstovič má najlepšiu formu, ale vypichol by som okrem neho aj podhrotového Balogha, ktorý z pozície desiatky dopĺňa Krstoviča ako druhý útočník. Títo dvaja sú najnebezpečnejší, musíme si na nich dať pozor. Chalani už niečo videli na videu, opäť dostanú aj individuálne zostrihy, aby vedeli, na čo si treba dať u konkrétnych hráčov pozor," pokračoval Gašparík. 


Trnavský kouč doprial mužstvu po víťazstve 4:0 v Michalovciach dva dni voľna, sám však spolu s asistentmi toho veľa nenaoddychoval. Už v utorok pripravoval plány na Dunajskú Stredu. 

 

Michal Gašparík rozdáva taktické pokyny.

 

 

Koštrna očakáva divácky atraktívny zápas

V klube zo Žitného Ostrova strávil viac ako tri roky pravý bek Spartaka Kristián Koštrna. "Mám v mužstve ešte kamarátov. Občas komunikujeme s Blackmanom, Kružliakom či Davisom, ktorý sa zranil a asi ešte dva - tri týždne bude mimo," povedal obranca, ktorý nosí v neprítomnosti Martina Mikoviča a Romana Procházku na rukáve kapitánsku pásku.


"DAC hrá teraz iný futbal ako pod portugalským trénerom Janeirom. Sú ofenzívnejší, chcú byť v zápasoch dominantní. Zápas môže byť zaujímavý aj pre divákov, keďže sa dá očakávať otvorený futbal. Do Trnavy neprídu hrať nejakú defenzívu, očakávam v stretnutí veľa šancí a ja dúfam, že sa nám konečne podarí doma zvíťaziť," poznamenal Koštrna.


Spartakovci veria, že proti Dunajskej Strede uspejú. "V Michalovciach sme si na súpera trošku počkali, v Trnave sme zatiaľ takú príležitosť nemali, väčšinou prišli súperi, ktorí bránili a my sme museli hrať do plných. Nebolo to jednoduché, hoci sme si vytvárali v každom stretnutí mnoho šancí. Bolo to o koncovke. Tento duel nám bude podľa mňa vyhovovať, v zápase môžeme hrať vysoký pressing aj ísť do bloku a počkať si na svoje momenty," dodal Koštrna. 
 

Bez ďalších posíl, otázny je Kozak

Po vypadnutí z Európskej konferenčnej lige sa otvára otázka, čo ďalej s kádrom. Pribudnú ešte noví hráči, prípadne niekto odíde? 


"Vstupy už neplánujeme, káder by smerom dnu mal byť uzatvorený. Čakáme ešte, či si Kozak nájde iné mužstvo, zmluvu má u nás do zimy," vyjadril sa tréner Gašparík.


Prezident trnavského Spartaka Peter Macho k personálnym otázkam v kádri uviedol, že dôveru má súčasný tím.


"Momentálne ďalšie príchody do kádra neplánujeme. Teší ma, že letné posily veľmi dobre zapadli a stali sa dôležitými hráčmi tímu. V zadných radoch sa môžeme oprieť o Lukáša Štetinu, ktorý drží obranu. Erik Daniel je typ krídelníka, ktorý je nebezpečný pre každého súpera. Samuel Štefánik priniesol tvorivosť do hry, dokáže dať rozhodujúce prihrávky a má čísla - nielen, že pri góloch asistuje, ale ich aj strieľa. Jakub Paur priniesol svoj štýl hry, vážim si, že chcel hrať, aj keď mal tržné zranenie na ruke," rozhovoril sa Macho.


"Zároveň budem veľmi rád, ak budú dostávať postupne priestor aj naši odchovanci, Gergely Tumma už je dlhodobou súčasťou áčka, verím, že čoraz viac minút získajú na ihrisku Marek Ujlaky i Patrick Karhan. Nezabúdajme, že v tíme máme aj talentovaných mladých cudzincov Bolajiho a Oseniho, ktorí ešte nedostali toľko príležitosti ukázať sa. V tejto súvislosti platí, že pokiaľ má prísť do tímu skúsenejší cudzinec s nálepkou hráča základnej zostavy, musí to byť futbalista formátu Savvidisa, ktorý bude nositeľom rozdielovej kvality," dodal šéf klubu. 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama