Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Aj vaša hosťovská izba si pýta zmeny? Doprajte jej ich!

SERVIS - Dom a záhrada | 20.8.2022, 10.21, reklamný článok

Hosťovské izby sú špecifické tým, že neslúžia ani tak domácim ako pozvaným návštevám. Sú využívané príležitostne, ale udržiavané musia byť celoročne a taktiež podliehajú aktuálnym interiérovým trendom. Ako zariadiť hosťovskú izbu tak, aby splnila svoj účel na maximum? 

Aj vaša hosťovská izba si pýta zmeny? Doprajte jej ich!

Ilustračné foto: Kristen Prahl / Shutterstock.com

 

Hosťovské izby nepatria dispozične k najväčším, ale ani k najútulnejším izbám, resp. pre rešpektovanie súkromia tu neuplatňujeme prepojenie s inými spálňami či obývacími priestormi. V hosťovských nachádzame hlavný funkčný nábytok, a to lôžko na spanie a úložné priestory. 

 


Dvojlôžková vs jednolôžková posteľ 

Na základe toho, aké návštevy u nás prevažujú, vybavíme miestnosť klasickými dvojlôžkovými alebo jednolôžkovými posteľami. Ako praktickejšie riešenie vystupujú jednolôžkové modely v rôznych rozmerových prevedeniach.

 

Treba počítať aj so situáciou, keď nás súčasne navštívia viacerí priatelia a známi, ktorí sa predtým nepoznali. Každý vyžaduje svoj priestor, a preto musí byť posteľ v hosťovskej izbe nenáročná na presúvanie a praktická na uskladnenie vecí. 


Vhodné, ako pre mladších, tak aj pre dospelých návštevníkov, sú jednolôžkové postele v dizajne klasických váľand. Ich hlavnou výhodou je vyklápanie z bočnej strany, pričom mnohé nové modely umožňujú priečkové rozdelenie vnútorného priestoru. Návšteva si tak môže veci systematicky uložiť dnu. 

 

 

Priestranné úložné priestory     

Dobrú alternatívu predstavujú priestorovo nenáročné komody s kombinovaným (otvoreným a uzavretým) policovým systémom.

 

Majú však dispozične obmedzené možnosti - nemožno si v nich uložiť oblečenie na vešiak. Kompozične ich môžeme porovnávať s účelovou predsieňovou zostavou, ktorá sa vyznačuje množstvom úložného priestoru. 


Pri takom rozsahu využitia poskytnú slušné miesto aj pre sezónnu obuv, kabáty, dáždniky a oblečenie pre deti. Zvýšený komfort zabezpečujú nábytkové zostavy so sedením, zrkadlom a úzkymi policami na dekorácie pre zútulnenie priestoru. 

 

Foto: New Africa / Shutterstock.com

 


Myslite na celkový dojem

Hosťovské izby reprezentujú spôsob starostlivosti o vašu domácnosť. Návštevy podľa tejto miestnosti dedukujú, aký je váš štýl života, vaše zvyklosti a hodnotia vás v úlohe hostiteľa.

 

Základom je pravidelné vetranie, upratovanie bez ohľadu na frekvenciu návštevnosti a vybavenie dekoráciami a doplnkami, ktoré udávajú tón miestnosti.

 

Návšteva vám nemusí nič povedať, ale keď vidí, že nové biele obliečky strácajú na svojom žiarivom vzhľade, sama si o vás vytvorí mienku. A skutočne je to tak – všíma si aj najmenšie detaily!   

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama