Trnavské rybníky
reklama

Tri najkrajšie mestá v Chorvátsku

RELAX - Tipy na výlet | 21.8.2022, 14.53, reklamný článok

Keď sa povie dovolenka k moru autom, každý si automaticky spomenie na Chorvátsko. Obľúbenosť tejto destinácie dokazujú každoročné zástupy Slovákov, ktorí v lete nasadnú do auta a vyrazia k moru práve do tejto krajiny.

Tri najkrajšie mestá v Chorvátsku

Ilustračné foto: Blue Planet Studio / Shutterstock.com

 

Čo majú spoločné Split a Barcelona okrem futbalu?

Leto sa nám síce už blíži ku koncu, ale teploty v Chorvátsku budú ešte niekoľko týždňov vhodné na kúpanie sa v mori a iné typicky letné dovolenkové aktivity. Alebo vás skôr láka objavovanie krás Chorvátska?

 

Tak si skontrolujte brzdové platničky a iné dôležité súčasti auta, pretože Chorvátsko toho ponúka oveľa viac ako len „slovenské“ more.

 

O historické pamiatky v Chorvátsku taktiež nie je núdza. Jednou z nich je Diokleciánov palác v Splite, ktorý bol vybudovaný rímskym cisárom Diokleciánom v 4. storočí.

 

Mimochodom, celé historické centrum mesta je zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

 

Okrem histórie sa môže Split pochváliť tým, že patrí medzi najslnečnejšie mestá (podobne ako napríklad Barcelona). Môžete to využiť a vychutnať si jednu z mála pieskových pláži v Chorvátsku, Bačvice alebo sa poprechádzať po promenáde a objavovať miestne bary a reštaurácie.

 

 

Pamiatky môžete obdivovať aj v Záhrebe. Alebo sa vyberiete až do Dubrovníka?

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku kvôli historickým pamiatkam, nemusíte ísť dokonca ani na pobrežie. Stačí vám navštíviť hlavné mesto, Záhreb. Nachádza sa tu Záhrebská katedrála, ktorej veže sú najvyššou stavbou v celom Chorvátsku.

 

To však samozrejme nie je všetko. Nájdete tu množstvo ďalších kostolov a iných pamiatok, ktoré nadchnú všetkých milovníkov architektonických skvostov. A taktiež sa tu môžete presvedčiť o tom, že skvelé jedlo vám pripravia aj mimo chorvátskeho pobrežia.

 

Trojicu najkrajších chorvátskych miest uzavrieme Dubrovníkom. Ten je prezývaný aj Perla Jadranu a ak ho navštívite, hneď pochopíte prečo. Mesto je obklopené hradbami, ktoré sú pre väčšinu turistov hlavným lákadlom pri návšteve Dubrovníka.

 

Môžete sa totiž po nich poprechádzať a pokochať sa pohľadom na mesto, na more a aj na okolité hory.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama