Trnavské rybníky
reklama

S neurologickými problémami vám môžu pomôcť aj kúpele

AKTUALITY - Firmy | 22.8.2022, 09.01, reklamný článok

Viete, s akými problémami vám môže pomôcť neurológ? Niektorí ľudia chybne usudzujú, že neurológovia riešia duševné choroby. To však nie je pravda. Neurológia sa zaoberá ochoreniami nervového systému spojených s poruchami hybnosti a citlivosti a poruchou funkcií zmyslových a vnútorných orgánov.

S neurologickými problémami vám môžu pomôcť aj kúpele

Ilustračné foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com


Nielen lieky, ale aj liečba v kúpeľoch vám môže pomôcť

Pre lepšiu predstavu, špičkový neurológ v Bratislave vám  môže pomôcť s ochoreniami ako migrény, závrate, následky porážok, epilepsia, ochrnutie tvárového nervu, starecká demencia, Parkinsonova choroba, úrazy hlavy a chrbtice (a jej ochorenia), skleróza multiplex, ochrnutie tvárového nervu, depresie, či poruchy spánku.

 

Liečba zvyčajne prebieha pomocou liekov, ale sú prípady, kedy pomáhajú aj kúpele. Na liečbu neurologických, ale aj gynekologických, či urologických ochorení sa špecializujú kúpele v Turčianskych Tepliciach.

 

 

Voda s výnimočnými vlastnosťami

Turčianske Teplice patria medzi naše najstaršie kúpeľné mestá. Prvá písomná zmienka pochádza už z roku 1281. V minulosti Turčianske Teplice navštevovali najmä králi a aristokracia a dnes si tu môžete upevniť zdravie aj vy.

 

Ako to už v termálnych kúpeľoch býva, hlavným liečebným prostriedkom je aj v Turčianskych Tepliciach termálna liečivá minerálna voda.

 

Ak neviete, kedy je minerálna voda označovaná za liečivú, tak je to vtedy ak obsahuje aspoň 1000 mg rozpustených tuhých látok na liter. Turčianska minerálna voda má týchto látok až 1524 mg/l.

 

Používa sa na celkové aj čiastočné kúpele a taktiež aj na liečbu vo forme pitných kúr. Pomáha na fyzickej, psychickej aj chemickej úrovni a má širokospektrálne liečivé účinky.

 

Aj teplota vody je prospešná v prípade neurologických problémov súvisiacich s nervovým systémom. Rozširuje cievy, čím sa zlepší prúdenie krvi, zníž a krvný tlak a výsledkom je odpočinok a upokojenie centrálnej nervovej sústavy.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama