Trnavské rybníky
reklama

Slávnosti piva a jedla budú v Trnave už tento víkend, príde aj Marek Ďaloga

RELAX - Trnavská 13 | 22.8.2022, 10.27, reklamný článok

Na akcii ponúknu viac ako sto druhov remeselného piva a chutné jedlá.

Slávnosti piva a jedla budú v Trnave už tento víkend, príde aj Marek Ďaloga


Milovníci piva si v piatok a sobotu prídu na svoje v Trnave. V záhradách Západoslovenského múzea sa uskutoční jubilejný desiaty ročník Slávností piva a jedla


Festival, ktorý organizuje občianske združenie Trnavská 13, sa začne 26. augusta o 15:00, sobotný štart bude o 10:00, po oba dni akcia potrvá do nočných hodín.

 

Návštevníci sa môžu tešiť nielen na širokú ponuku remeselných pív ale aj množstvo kvalitného jedla a sprievodný program.


Avizovaných je celkovo viac ako sto druhov pív od značiek ako sú Sessler, Kaltenecker, Smadná Tava, Sandorf, Nilio, Hvezdoň, Masaryk Pivo, General, Vŕšky Terchová, ŽiWELL, Huncút, Stupavar či Pacov. 


Na akciu prídu tiež distribútori Beer Station s ponukou pív od Hellstork, Unorthodox Brewing a Čierny Kameň, ako aj Damian Pivotéka Trnava, ktorá okrem slovenského pivovaru Wywar a svojej značky Damian zaradí na výčapy aj rôzne české a zahraničné pivá Moravia, Lucky Bastard, Kamenice nad Lipou, Vinohrady, Bad Flash, Permon, Raven, Wild Creatures, Sibeeria, chorvátsky The Garden či nemecký Aecht Schlenkerla Schneider Weisse. 


Novinkou bude fermentovaná nefiltrovaná a nepasterizovaná limonáda MOK. Ide o nealkoholický nápoj, ktorý majú v ponuke tiež trnavské podniky Rotunda Spiegelsaal či Vodáreň craft bistro. 


Gastro zóna ponúkne špeciality ideálne k pivu. Burgre a iné foodtruckové dobroty prinesie Cheftruck, chýbať nebudú podpecníky ale aj stánky s tradičnou cigánskou, kapustnicou, langošmi, husacinou, lokšami či Babgulyas - fazuľovým guláš s údeným mäsom.


V stánku trnavského pivovaru Sessler budú podávať aj pečené koleno, bôčik či grilované klobásy. 


Na piatkový podvečer naplánovali šou Laciho Hornáčka, ktorej hlavnou témou bude párovanie jedál k pivu. 


Šéfkuchár a víťaz súťaže Absolute chef TV Paprika pripraví Halloumi grilovaný syr s medovo citrusovou zálievkou a tymiánom, Quessadilu s mexickou fazuľou, chedarom a čerstvým chorrizom či Babgulyas.


Hornáček je pivný somelier pre svetového výrobcu piva a poradca na párovanie piva a jedla, autor kuchárskej knihy Sedem chutí piva, poznať ho tiež možno z relácie RTVS Dámsky klub.


O hudobnú zložku sa na podujatí postarajú Dzivochovci, Trio Acustic a DJ Stupo, zapojiť sa bude možné tiež do rôznych pivných súťaží. 


V sobotu príde do areálu bronzový hokejista z tohtoročnej olympiády v Pekingu Marek Ďaloga, ktorý je zároveň ambasádorom značky Masaryk Pivo. K dispozícii bude aj na autogramiádu a fotenie sa s fanúšikmi. 


Slávností piva a jedla organizujú s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

 

Generálnym partnerom podujatia je Tradiční pivovar z Rakovníka, ktorý na Slávnostiach piva a jedla bude ponúkať návštevníkom svoje značky piva Bakalář, Pražačka a Černovar.

 

Zástupca pivovaru spoločne so županom Jozefom Viskupičom slávnostne narazia sud piva a otvoria akciu. Nápomocný im bude aj Kráľ Žigmund, ktorý so svojími pomocníkmi symbolicky obnoví výsadu variť pivo v Trnave, ktorú mesto dostalo ešte v roku 1419.


Podujatím bude sprevádzať moderátor Janko zo špecializovaného pivného portálu Živé Pivo, ktorý je zároveň mediálnym a organizačným partnerom organizátorov zo občianskeho združenia Trnavská 13.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama