Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Poradíme vám, ako vybrať kvalitnú rýchlovarnú kanvicu

SERVIS - Dom a záhrada | 23.8.2022, 13.52, reklamný článok

Šikovný pomocník v domácnosti, ktorý uľahčí prácu a zároveň šetrí čas. Nie nadarmo patrí rýchlovarná kanvica k najpoužívanejším domácim spotrebičom. Pri jej kúpe by ste nemali vzhliadať iba na dizajn či cenu, ale aj ďalšie parametre a doplnkové funkcie, akými dnešné, moderné kanvice disponujú. Poďme si ich v krátkosti predstaviť.

Poradíme vám, ako vybrať kvalitnú rýchlovarnú kanvicu

 

1. Objem

Ako prvé sa odrazte od svojich reálnych potrieb. Ste viacčlenná rodina s malými deťmi a vodu ohrievate ako na bežiacom páse?

 

Tak v takom prípade sa po menších kanviciach ako s objemom 1,7 l ani nepozerajte a radšej siahnite po väčšej kanvici, kde naraz prevaríte väčšie množstvo vody.

 

Ak však vyberáte kanvicu pre starých rodičov, kanvica s objemom 1,5 litra bude skvelá voľba. Nielenže je menšia, ale i ľahšia, vďaka čomu sa s ňou bude lepšie manipulovať.

 


2. Príkon

Odvíja sa od neho čas, za aký dokáže v kanvici zovrieť voda. Pri kanviciach s najnižším príkonom, približne 600 W, počítajte s tým, že na zaliatie vášho obľúbeného nápoja si budete musieť hodnú chvíľu počkať.

 

To ale nemožno povedať o kanviciach s príkonom 2200 W, ktoré sú takou zlatou strednou cestou, ideálnou pre bežné domácnosti. Voda v nich zovrie pomerne rýchlo, no nie tak ako pri kanviciach s príkonom 3000 W.

 

Tie sú už iná liga, čo si možno všimnúť nielen na ich cene, ale aj účte za elektrinu, keďže sa vyznačujú aj jej vyššou spotrebou.

 

Čas ohrevu vody ovplyvňuje aj umiestnenie vykurovacieho telesa, tzv. špirály. Modely so špirálou umiestnenou vo vnútri kanvice zohrevujú vodu rýchlejšie, no sú aj náchylnejšie na usádzanie vodného kameňa.

 

Z tohto dôvodu je ľahšia údržba modelov so špirálou vo vnútri základne, ktoré však ohrievajú vodu trošku dlhšie.

 

 

3. Materiál

Plastové, keramické, nerezové či sklenené. Každá skupina má svoje pre a proti. Sklenené kanvice s podsvietením sú síce z dizajnového hľadiska veľkým lákadlom, no počítajte s tým, že je na ňom vidieť všetky odtlačky prstov, nedostatočne utreté kvapky a pod.

 

Veľmi dobrou voľbou, tak čo sa týka kvality, ako i dizajnu sú kanvice z nerezu. Majú podstatne dlhšiu životnosť ako plastové kanvice, ktoré sú síce lacné, no často aj najmenej kvalitné. 

 


4. Doplnkové funkcie 

Podsvietená dióda, ktorá vás upozorní na to, že kanvica ohrieva vodu je už akýmsi štandardom. Modernejšie kanvice však dokážu oveľa viac.

 

Napríklad, niektoré druhy ponúkajú možnosť nastavenia teploty ohrevu alebo Keep Warm funkciu, vďaka ktorej bude voda v kanvici teplá aj niekoľko hodín po dovarení.

 

Veľkou výhodou vie byť aj prehľadný displej či vyberateľný filter, ktoré taktiež prispievajú k lepšiemu komfortu pri používaní.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama