Trnavské rybníky
reklama

Ako na optimálnu teplotu v domácnostiach?

AKTUALITY - Firmy | 24.8.2022, 09.45, reklamný článok

Tepelný komfort je čoraz žiadanejším a cennejším atribútom v obytných priestoroch. Aktuálne zápasia s výraznými tepelnými výkyvmi, čo neprospieva ani vnútornej klíme, ani nášmu pohodliu. Lepší pocit podnecuje moderná tepelná technológia, ktorej sa určite nájde dosť priestoru aj u vás.

Ako na optimálnu teplotu v domácnostiach?

Ilustačné foto: Ground Picture / Shutterstock.com

 

Teplota v miestnosti je len jedným z ďalších kritérií

Na teplo v obývacích priestoroch vplývajú aj izolačné parametre a rovnako aj orientácia tej-ktorej izby. Všeobecne sa uvádza optimálna hranica pre ľudský tepelný komfort od 20 – 22 °C, pričom v spálni môže predstavovať aj o stupeň či dva menej.


Ďalšou požiadavkou pre pocitovú pohodu je aj pravidelná cirkulácia čerstvého vzduchu (nárazové krátkodobé vetranie) a optimálna vlhkosť. Tú v rozsahu od 40 – 60 % dosiahneme pomocnými výparníkmi alebo odvlhčovačmi, resp. regulovateľnejšou technológiou, akou je nástenná klimatizácia do domu.

 

Táto rozšírená škála možností slúži počas celého roka rovnako ako základná so systémom ochladzovania, udržiavania a vykurovania v najchladnejších dňoch. 


Viete, že na tepelnú a celkovú pocitovú pohodu vplýva kvalita, presnejšie čistota prúdiaceho vzduchu v domácnosti? Spolu so spomínanou technológiou používame samostatné čističky alebo klimatizačné jednotky s filtráciou na likvidáciu vírusov. 

 


Dva v jednom aj s ďalšou dostupnou technológiou

Tam, kde je príliš teplo, ochladzuje, tam, kde sa trasieme od zimy, si zabezpečíme optimálne teplo po montáži tepelných čerpadiel. Svojím hlavným pôsobením naznačujú, že je najvyšší čas vymeniť staré kotly za úspornejšie a ekologickejšie riešenie.

 

Oproti „retro“ tepelným jednotkám pracujú s energiou z vonkajšieho prostredia a s elektrickou manipulujú len minimálne.

 

Tepelný komfort rozširuje tichá a bezpečnostná prevádzka ako voči nášmu zdraviu, tak aj ostatným spotrebičom v domácnosti.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama