Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Bošnáková a Galbavý sa spojili, na primátora bude kandidovať len jeden z nich

AKTUALITY - Voľby | 30.8.2022, 11.27, prispievatelia

O tom, kto z dvojice napokon pôjde do primátorských volieb, rozhodne v závere septembra prieskum preferencií, ktorý vypracuje renomovaná agentúra.

Bošnáková a Galbavý sa spojili, na primátora bude kandidovať len jeden z nich

Zuzana Bošnáková a Marián Galbavý na spoločnej tlačovej konferencii s kandidátmi, ktorí sa budú uchádzať o miesta poslancov v zastupiteľstve. Foto: Pavol Machovič

reklama

 

Dvaja uchádzači o primátorský post v Trnave Zuzana Bošnáková a Marián Galbavý sa dohodli, že do volieb 29. októbra pôjde napokon len jeden z nich.

 

Obaja odovzdali kandidačné listiny pre voľby primátora a budú si robiť vlastnú predvolebnú kampaň, vo finále sa však jeden z nich vzdá v prospech druhého.

 

„My sme sa spojili pre budúcnosť mesta. Dali sme bokom svoje egá a svoje ambície. Spojili sme sa, aby sme dali Trnavčanom možnosť vybrať si tú najlepšiu voľbu,“ povedal na spoločnej tlačovej konferencii Marián Galbavý.

reklama

 

„Vo viacerých rozhovoroch, ktoré som absolvovala s Trnavčanmi v uliciach nášho mesta veľmi rezonovali tieto body: potreba zmeny, potreba spolupráce a potreba spájania sa. Preto predstavujeme spoločnú kandidátku na poslancov do mestského zastupiteľstva. Zároveň, čo nie je veľmi bežné, predkladáme zatiaľ dvoch kandidátov na primátora a to Mariána a mňa. Našli sme spoločnú reč. Spája nás podobný pohľad na Trnavu a na to ako by mala fungovať,“ uviedla Zuzana Bošnáková.

 

V prvej časti, keď si bude každý robiť svoju kampaň, budú obaja kandidáti konkurenti. Približne po mesiaci podľa vysvetlenia predsedu Krajskej rady Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) v Trnave Rastislava Mráza sa uskutoční prieskum verejnej mienky renomovanou agentúrou, ktorý rozhodne o tom, kto pôjde ďalej.

 

Očakáva, že tento postup by mohol osloviť aj niektorého z ďalších kandidátov na post primátora Trnavy.

 

Bošnáková aj Galbavý sú zároveň na jednej kandidačnej listine pre voľby do Mestského zastupiteľstva v Trnave. KDH, Sloboda a Solidarita, Sme rodina, Za ľudí a päť ďalších strán zostavilo spoločnú kandidačnú listinu na poslancov, na ktorej je 29 mien.

 

Podľa Bošnákovej stojí za nimi „dobre zladená a vyvážená široká koalícia stredopravicových demokratických strán“.

 

Primátorom Trnavy chce byť po dvoch volebných obdobiach naďalej Peter Bročka, kandidatúru oznámili tiež Branislav Baroš a Matej Lančarič.

 

Zoznam kandidátov koalície na poslancov

Obvod 1 Trnava - stred 
Peter Cák 
Tomáš Kabát
Viktor Križan 
Peter Novoveský
Andrej Vároš

 

Obvod 2 Trnava - západ 
Zuzana Bošnáková
Ľubomíra Hromková
Roman Jakubec
Jozef Jakubčík
Ján Kucman
Martin Mečiar

 

Obvod 3 Trnava - sever
Marek Domes
Kristián Kolev
Tomáš Köppl
Branislav Kramár
Marek Polonec
Jozef Študenc
Tereza Švihoríková

 

Obvod 4 Trnava - východ 
Marián Galbavý
Peter Halada
Daniel Kravec
Michal Lipovský
Jozef Pikna
Stanislav Vančo

 

Obvod 5 Trnava - juh 
Peter Falis
Jozef Kramár
Rastislav Mráz
Ivo Thomka
Peter Vozár

 

SITA, red

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama