Trnavské rybníky
reklama

Ako si vybrať žehličku ideálnu pre váš typ vlasov?

AKTUALITY - Firmy | 13.9.2022, 08.27, reklamný článok

Buďme úprimní, dnes už žehlička na vlasy nechýba v žiadnej domácnosti a s obľubou ju využívajú nie len ženy, ale aj muži. Cieľ je jasný – dosiahnuť efekt rovných, hladkých a lesklých vlasov. Každá žehlička však tento cieľ spĺňa po svojom a výsledok môže byť zakaždým iný. Ako je možné, že žehlička na vlasy, ktorú vám odporučila známa, s vašimi vlasmi nerobí žiadne zázraky, práve naopak? Pri výbere žehličky by sme sa mali riadiť prioritne našim typom vlasov. My vám prezradíme, ako na to to.

Ako si vybrať žehličku ideálnu pre váš typ vlasov?

 

Žehlička na jemné vlasy

Zo skúseností viete, že vaše vlasy sú náchylnejšie k lámaniu a poškodeniu, preto musíte byť pri výbere žehličky na vlasy obzvlášť opatrní. Vyberte žehličku s viacerými nastaveniami teploty, ktoré si tak budete môcť ľahko regulovať.

 

Žehlenie vlasov pri najnižšej možnej teplote môže trvať dlhšie, no zdravie a krása vašich vlasov za to bez pochýb stojí.

 

Ideálnym typom pre jemné vlasy sú keramické žehličky, ktoré vďaka svojmu povrchu znižujú potenciálne krepovanie vlasov.

 

Žehliace dosky potiahnuté keramikou či turmalínom zároveň distribuujú teplo rovnomerne a dobre ho udržiavajú a regulujú. 

 


Žehlička na husté vlasy

Vo vašom prípade môžete siahnuť po žehličke, ktorej nastavenie teploty je čo najvyššie. To vám umožní narovnať vlasy jedným alebo dvoma ťahmi.

 

Ak máte nastavenú nízku teplotu, budete musieť opakovane prechádzať tou istou plochou vlasov, čím zvýšite pravdepodobnosť poškodenia kutikuly, čo je pravý opak žehlenia jemných vlasov.

 

Ideálnym typom sú žehličky s titánovými žehliacimi doskami, ktoré sa rýchlo zahrievajú a ľahko udržujú aj vyššie teploty.

 


Žehlička na kučeravé vlasy

Kučeravé vlasy sú najviac náchylné na krepovatenie a patria k tým najťažšie vyrovnateľným. Aby ste si uľahčili život, investujte do plochej žehličky so širšími platňami. Tie ľahko narovnajú väčšie plochy vlasov naraz, čo skráti čas žehlenia vlasov až o polovicu!

 

Správnou voľbou sú turmalínové žehličky, pretože sú vysoko účinné aj pri použití nižšej teploty.

 

Žehliace dosky potiahnuté turmalínom a keramikou odvedú svoju prácu bez toho, aby poškodili či vysúšali vaše vlasy.

 

 

Žehlička na už poškodené vlasy

Tou najlepšou žehličkou pre tento typ vlasov je žiadna žehlička. Bez ohľadu na to, akú kvalitnú žehličku si kúpite, žehlenie vlasov viac či menej vedie k postupnému poškodzovaniu vašich vlasov, čo je to posledné, čo by ste vo vašom prípade chceli.

 

Ak sa však bez tohto pomocníka na vlasy nezaobídete, siahnite po žehličke, ktorá má širšiu ponuku nastavenia teploty. Týmto spôsobom zabránite vystaveniu prameňov extrémnym teplotám, ktoré vedú k poškodeniu vlasov.

 

Zároveň sa poobzerajte po type, ktorého žehliace dosky majú oblé hrany – pri žehlení tým znížite riziko lámania vlasov. 

 

Bez ohľadu na tom aký typ vlasov máte, nikdy nezabúdajte na prípravky, ktoré vaše vlasy chránia pred vystaveným teplom.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama