Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Tréner Spartaka Gašparík nechal v kabíne jasný odkaz: Nastal čas vyhrať derby

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.9.2022, 15.27, Ján Král

Spartak a Slovan si to rozdajú o body do ligovej tabuľky na Štadióne Antona Malatinského už túto nedeľu 18. septembra o 17:30.

Tréner Spartaka Gašparík nechal v kabíne jasný odkaz: Nastal čas vyhrať derby

Michal Gašparík. Foto: Lukáš Grinaj

reklama


Tréner Spartaka Michal Gašparík po stredajšom tréningu v rozhovore pre náš web poodkryl aktuálnu atmosféru a novinky v tíme pred ligovým duelom so Slovanom.

 

Ako vyzerá týždeň pred derby v kabíne? Cítiť na mužstve už bojovú náladu?
- Určite áno. Prvé, čo som povedal tento týždeň v kabíne, bolo: "Nastal čas vyhrať derby". Verím, že sa nám to podarí. Spravíme všetko pre to, aby sme boli čo najúspešnejší. Uvidíme, čo z toho napokon vypáli. Chceme hrať na víťazstvo. Treba, aby to mali hráči každý deň v hlave, boli tak nastavení a možno víťazstvo pritiahneme na svoju stranu.

 

Vnímate medzi hráčmi už aj vzájomné burcovanie sa?
- Týždeň pred derby je vždy trochu iný, ako ostatné. Aj na televízore v šatni sa objavujú rôzne videá s tematikou derby. Duel bude určite vyburcovaný.

reklama

 

V posledných zápasoch sme mali pocit, že výrazne ožil útočník Milan Ristovski. V Ružomberku nahral na oba góly, v Trenčíne jeden sám strelil a pridal veľmi solídny výkon na hrote. Ako vnímate jeho aktuálne počínanie?
- Súhlasím, predviedol dobré výkony a pridal efektivitu. Plusové body získal asistenciami i gólmi. Verím, že mu to vydrží a pridá ešte viac gólov.

 

V kádri máte dvoch nových futbalistov Taiwa a Aliho Babu. Ako sa im darí aklimatizovať v novom prostredí?
- Ich fyzickú pripravenosť sme otestovali hneď ako prišli do mužstva. Po tejto stránke je to relatívne v poriadku, možno nie na celých 90 minút, ale gro zápasu by mali zvládnuť obaja. U Taiwa máme výhodu, že hráča poznáme, zároveň on pozná Trnavu aj slovenskú ligu. Ide o overeného hráča, ktorý je použiteľný skôr ako Ali Baba. Ten zase ukazuje, že má potenciál, je dobre technicky vybavený, nerobí mu problém hra jeden na jedného. Je veľmi rýchly a hoci asi bude potrebovať dlhšiu aklimatizáciu, vidno, že kvalitu má.

 

Ali Baba cez víkend nastúpil za treťoligové Malženice, s ktorými Spartak spolupracuje, proti Veľkým Ludinciam a prispel k víťazstvu tímu 2:1. Na stretnutí ste sa boli osobne pozrieť. Čo hovoríte na jeho výkon?
- Situácie, do ktorých sa dostal, vyriešil tak, ako sa mali riešiť. V Malženiciach je momentálne veľmi ťažký terén, z tohto pohľadu sa ťažko hodnotí výkon jednotlivcov. Ťažšie tam vynikne futbalovosť, ale bolo vidieť, že mal momenty, ktorými bude zaujímavý.

 

Martin Bukata vypadol pre zranenie kolena. Už je jasné, ako dlho bude mimo hry?
- Nevieme. Ide o drobnú zlomeninu, ktorá sa neukázala ani na röntgene, zachytila ju až magnetická rezonancia. Fungovať bude podľa svojho pocitu, uvidíme, čo bude po reprezentačnej prestávke, či bude schopný po dvoch - troch týždňoch pripojiť sa k mužstvu alebo si zranenie ešte vyžiada pokojný režim. Na derby ale určite nenastúpi.

 

Ako to vyzerá po zdravotnej stránke s ostatnými hráčmi?
- Okrem Bukatu a dlhodobo zraneného Rusova sú všetci ostatní k dispozícii.

 

Použijete pri zostavovaní taktiky na Slovan niečo z úspešného finále slovenského pohára?
- Vôbec. Na to sa už nepozeráme. Vychádzam z posledných zápasov Slovana. Musíme akceptovať, že sila belasých je obrovská. Myslím si, že nastúpia v podobnej zostave, ako vybehnú vo štvrtok v stretnutí Európskej konferenčnej ligy. Možno spravia maximálne dve - tri zmeny. Budú teda hrať v plnej sile. V zápase budeme potrebovať eliminovať silné stránky súpera, na druhej strane, viac sa v tomto týždni venujeme a pozeráme na seba. Vieme, že ak chcem ligu spraviť zaujímavejšou, potrebujeme tri body. A tie môžeme dosiahnuť len našou aktívnou hrou. 

 

 

Už v stredu rozchytaných 4000 miest

Trnava žije blížiacim sa derby. Na zápas Spartaka so Slovanom sa už solídne rozbehol predaj vstupeniek. Podľa informácií z trnavského klubu bolo v stredu na poludnie spolu s miestami pre permanentkárov a hostí rozchytaných viac ako štyritisíc miest na štadióne. 


Očakáva sa vysoká návšteva, Spartak v tejto súvislosti upozorňuje, aby si ľudia nenechávali kúpu lístka na poslednú chvíľu a využili možnosť zaobstarať si vstupenku online

 

Duel je totiž vyhlásený za rizikový a lístky teda musia byť na meno. Vypĺňanie údajov pri fyzickom predaji v pokladniach môže predaj tesne pred výkopom časovo skomplikovať.


Športová ulica je navyše rozkopaná a presun po nej obmedzený, preto bude otvorená aj pokladňa z Kollárovej ulice. Podrobné inštrukcie pre fanúšikov klub zverejnil TU.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama