Trnavské rybníky
reklama

Do trnavskej knižnice príde besedovať autorka knihy Čepiec

AKTUALITY - Trnava | 17.9.2022, 12.09, prispievatelia

Katarína Kucbelová vyhrala s knihou Čepiec čitateľskú anketu Kniha roka v denníku Pravda.

Do trnavskej knižnice príde besedovať autorka knihy Čepiec

Sprievodná grafika k besede. Zdroj: KJF

reklama

 

V utorok 20. septembra o 17:00 pozýva Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave všetkých záujemcov na besedu s poetkou a prozaičkou Katarínou Kucbelovou


Vyštudovaná dramaturgička a scenáristka, zakladateľka literárnej ceny Anasoft, ktorú niekoľko rokov aj viedla, v súčasnosti pracujúca ako kultúrna manažérka, nie je na Slovensku neznáma.

 

Pred novelou Čepiec (Vydavateľstvo Slovart 2019), ktorá je jej prozaickým debutom, vydala štyri básnické zbierky: Duály (Drewo a srd 2019), Šport (Ars Poetica 2006), Malé veľké mesto (Ars poetica 2008) a Vie, čo urobí (Artforum 2013).

Trnava - Kamenáč
reklama


S knihou Čepiec sa dostala do desiatky literárnej ceny Anasoft litera a vyhrala čitateľskú anketu Kniha roka v denníku Pravda. Jej básne boli preložené do viac ako desiatky jazykov a vyšli v rôznych zahraničných antológiách. 


V utorok podvečer bude jej diskusným partnerom v knižnici známy moderátor a literárny publicista Jozef Dado Nagy, ktorý predstaví aj jej najnovšiu knihu Čepiec.

 

Kniha vznikla na základe Kucbelovej záujmu o folkórne tradície. Chcela sa naučiť šiť čepiec, tak navštevovala kraj pod Kráľovou hoľou a učila sa od miestnych ľudí.

 

Popri tom sa dozvedela veľa o živote v tomto regióne, o jeho obyvateľoch, o Rómoch, o spolužití s nimi, o našich aj svojich stereotypoch v myslení. 


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.  
 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama