Futbal, 8. liga A: Béčko Bolerázu zdolalo Bohdanovce, Modranka vyhrala v Suchej

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 18.9.2022, 20.49, prispievatelia

Modranka dosiahla tesné víťazstvo v Suchej nad Parnou, Slávia Trnava bola proti Voderadom blízkom k trom bodom, napokon len remizovala.

Futbal, 8. liga A: Béčko Bolerázu zdolalo Bohdanovce, Modranka vyhrala v Suchej

Slávia Trnava mohla vyhrať, napokon získala s Voderadmi bod. Mužstvo viedol v zápase s kapitánskou páskou stopér Denis Kopúnek. Foto: Ján Král

Bohdanovce už nie sú lídrom tabuľky, vystriedal ich Boleráz B. Vo vzájomnom zápase sa ujali vedenia Bohdanovce, ale domáci nielen vyrovnali, ale dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

V Suchej nad Parnou počas dožinkového víkendu dominovala Modranka, ktorá poskočila v tabuľke na druhú priečku. Viedla už o dva góly, domácich vrátil do hry dvoma gólmi Lastovička, ale posledné slovo mali hostia. Za zmienku stojí, že tri z piatich gólov strelili hráči, ktorí prišli na trávnik až v druhom polčase.

V Dolnej Krupej padol prvý gól až v 54. minúte, strelili ho hostia z Križovian. O pár minút nato pridali aj druhý a v tej chvíli už o výsledku zápasu bolo rozhodnuté. Domácim ešte svitla nádej na dobrý výsledok po góle Gaža, ale hostia odpovedali tretím gólom.

Aj v Dolných Orešanoch skóre zápasu otvorili hostia z Košolnej a na polčasovú prestávku odchádzali spokojnejší ako domáci. Lenže Dolné Orešany sa nevzdali a zápas otočili vo svoj prospech. Košolná dohrávala bez vylúčeného Matláka, ktorý predtým zaznamenal jeden z gólov.

Slávia Trnava mala v zápase s Voderadmi svoje prvé tri body nadosah, napokon sa musela uspokojiť s jedným. O víťazstvo ich gólom v 89. minúte pripravil Pilka. Treba ešte dodať, že Voderady hrali od 64. minúty bez vylúčeného Bachratého.

Biely Kostol sa s Dechticami rozišiel po remíze 1:1, oba góly padli až v druhom polčase.

8.liga A – 7. kolo

Suchá nad Parnou - Modranka 2:3 (0:1)

Góly: 64. a 77. Lastovička (prvý z pen) – 34. Gumbír, 51. Gergely, 71. Pavle

SUCHÁ n. P.: Hirner – Fridrich, Šust, Kopčan, Gálus, Slovák, Januš, Tibenský, Zelenák, Pospíšil, Bako (Lastovička, Rybařík, Burian)

MODRANKA: Alchus – Rakocký, Gumbír, Kocian, Sekera, Šige, Holka, Karol, Gergely, Novota, Halmo (Pavle, Kohút. Moncman, Sekera)

Slávia Trnava – Voderady 2:2 (1:0)

Góly: 20. Hrebíček, 73. Zelenay – 53. Páleník, 89. Pilka

ČK: 64. Bachratý (Voderady)

SLÁVIA: B. Hrebíček, Grodovský, Kopúnek, Lukačovič, Supek, Orlovský, Indríšek, Záhora, Zelenay, M. Hrebíček, Barna (Sochor)

VODERADY: Popovič – Pilka, Bachratý, Fatranský, Rosypal, Katona, Chovanec, Hraška, Ivančík, Páleník, Šurina (Živický, Valentín)

Bíňovce – Smolenice 0:3 (0:2)

Góly: 6. Študenc, 7. Kadlec, 81. Taranda

BÍŇOVCE: M. Krajčovič – Kostolanský, E. Krajčovič, Halaša, Ryšavý, Čech, Petrovič, Tarkoš, Tománek, Kostolanský, Čech (Klementovič, Ryšavý, Hostin)

SMOLENICE: Ondruš – Poór, L. Štibraný, Klokner, Dubčák, Sýkora, Schwarz, Kadlec, Lipták, Študenc, Haberl (Temer, Vrždiak, P. Štibraný, Taranda)

Biely Kostol – Dechtice 1:1 (0:0)

Góly: 64. Klokner – 69. Heteš

BIELY KOSTOL: Šutta – Trubač, Posinger, Adámek, Mrva, Klokner, Januš, Hoblík, Balažovič, Stacho, Malina (M. Balažovič, Čmehýl, Samák)

DECHTICE: Drobný – Dubrava, Krivánek, Jankovič, Heltko, Srdoš, Danko, Holec, Remenár, M. Heteš, Ľ. Heteš

Dolná Krupá – Križovany nad Dudváhom 1:3 (0:0)

Góly: 70. Gažo – 54. Šuran, 58. Záhumenský, 79. Šiška

DOLNÁ KRUPÁ: Šnajder – Vričan, R. Gažo, Garažia, N. Hrčka, Vyskoč, Hetteš, D. Hrčka, Selnekovič, Peško, Horváth (M. Gažo, Kucman, Slabý, Vanek)

KRIŽOVANY: Jančík – Hornaček, Horský, Táčovský, Marek Šiška, Sabo, Šuran, Záhumensský, Michal Šiška, Hrnčiar, Matula (Kapitán, Šturdík, Šulc)