Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Kostka: Na Slovensku nie sú lepší fanúšikovia ako v Trnave

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.9.2022, 12.03, Ján Král

Derby si priamo v hľadisku užil aj bývalý futbalista Spartaka, ktorý nedávno oslávil okrúhle narodeniny.

Spartakovec Kostka: Na Slovensku nie sú lepší fanúšikovia ako v Trnave

Rastislavovi Kostkovi zagratulovali na hracej ploche pred derby. Zľava Mikuláš Rožňák, Rastislav Kostka a Peter Macho. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Jeho gólové hlavičky a gladiátorska bojovnosť na ihrisku sú nezabudnuteľné. Rastislav Kostka v deväťdesiatych rokoch rozdával radosť fanúšikom futbalového Spartaka.

 

Patril k neodmysliteľným stavebným kameňom zostavy trénera Karola Peczeho pri ťažení za víťazstvami.

 

Nastupoval s číslom 6 na pozícii defenzívneho štítu stredovej formácie, ale strieľa aj góly. V nedeľu 11. septembra oslávil päťdesiate narodeniny a týždeň na to mu trnavský klub gratuloval pred začiatkom derby so Slovanom priamo na hracej ploche.

ŠUPA technika
reklama


Rastislavovi Kostkovi opäť tlieskal solídne zaplnený štadión, na tribúnach bolo vyše 9000 divákov. Momenty na trávniku si očividne užíval.


„Bol to pocit, akoby som sa vrátil do čias, keď som hrával ligové zápasy a hnali nás dopredu plné tribúny. Možno si takéto ovácie priamo z ihriska už neužijem, o to lepšie mi táto gratulácia padla,“ hovorí Rastislav Kostka.


Darčekové predmety a dres Spartaka s číslom 50 mu odovzdali za fanúšikov Mikuláš Rožňákza klub prezident Spartaka Peter Macho. Ten sa, mimochodom, narodil v rovnaký deň ako Kostka, ale o štyri roky skôr.


„Derby malo ako vždy kvalitnú atmosféru. Stále tvrdím, že na Slovensku nie sú lepší fanúšikovia ako v Trnave. Zápas by mali hodnotiť odborníci, z pohľadu diváka môžem povedať, že šance boli na oboch stranách, druhý polčas bol taktický, ku koncu Trnava pritlačila, škoda, že nedala aspoň jeden gól. Remíza je zaslúžená, ale prial som výhru Spartaku,“ hodnotil zápas. 


Na duel pricestoval s kamarátom, priateľkou Magdalénourodičmi Emíliou a Jozefom.

 

„Pre otca a mamu to bol vôbec prvý zápas na novom štadióne. Už majú svoj vek a svojej problémy, tak sa na zápasy len tak nedostanú. Za mojej hráčskej kariéry chodievali ešte na starý štadión pravidelne. O to radšej som bol, že som mohol tento zápas sledovať v hľadisku spolu s nimi.“


Rastislav Kostka v lige odohral za Spartak 197 zápasov a strelil 34 gólov. Ďalšie štarty a zásahy pridal v slovenskom pohári i v európskych pohároch. 


Okrem Spartaka nastupoval počas kariéry aj za Trenčín, Synot Staré Město, Petržalku či Dunajskú Stredu. Dostal sa aj do reprezentačného výberu Slovenska.

 

Neskôr si ešte občas zahral na amatérskej úrovni vo Veľkom Orvišti, kam ho zlanáril kamarát Roman Táborský.


Dnes už futbal nehrá, pred rokom podstúpil operáciu kolena. Stále je však aktívny, vyhľadáva turistiku, v zime sa chystá na lyžovačku do Francúzska. Venovať sa začal včelárstvu, dokonca podstúpil kurz na apiterapiu.

 

„Ohľadne včiel som v podstate nováčik, pri nich sa človek učí celý život, ale užívam si chvíle v kamarátovom ovocnom sade, kde sú umiestnené úle,“ povedal bývalý futbalista, ktorý býva v Bošanoch.


„Na futbale v Trnave som bol prvýkrát v tejto sezóne, zatepľovali sme dom, takže popri organizácii prác okolo stavby som veľa voľného času nemal. Polepším sa a určite sa do Trnavy zase rád za futbalom vrátim,“ dodal s úsmevom.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama