Trnavské rybníky
reklama

Krajskí poslanci žiadajú odložiť zmeny v grafikone vlakovej dopravy o rok

AKTUALITY - Trnava | 21.9.2022, 14.51, prispievatelia

"Nevieme sa stotožniť s tým, že diaľkové vlaky na trase medzi Bratislavou a Košicami prestanú zastavovať v kúpeľnom meste Piešťany a v Leopoldove," povedal po rokovaní Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja župan Jozef Viskupič.

Krajskí poslanci žiadajú odložiť zmeny v grafikone vlakovej dopravy o rok

Ilustračné foto: pixabay.com

reklama

 

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja žiadajú ministerstvo dopravy a výstavby o prehodnotenie návrhu grafikonu vlakovej dopravy, ktorý má vstúpiť do platnosti v polovici decembra.

 

Ministerstvu navrhujú odložiť zmeny v grafikone o rok, čím by sa získal čas na zosúladenie požiadaviek regiónu a skoordinovanie prímestskej autobusovej dopravy s vlakmi.

 

Nový grafikon ráta so zrušením zastavovania rýchlikov na trati Bratislava – Košice v Piešťanochv Leopoldove, či rušením ranných a víkendových spojov do Kútov a z Kútov, alebo večerných spojov do Galanty.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Trnavský samosprávny kraj podľa jeho predsedu Jozefa Viskupiča návrh grafikonu vlakovej dopravy pripomienkoval, tieto pripomienky však neboli Železničnou spoločnosťou Slovensko a Útvarom hodnoty za peniaze ministerstva financií akceptované s odvolaním sa na ekonomickú efektívnosť a možnosti štátneho rozpočtu.

 

„Nevieme sa stotožniť s tým, že diaľkové vlaky na trase medzi Bratislavou a Košicami prestanú zastavovať v kúpeľnom meste Piešťany a v Leopoldove. Namietali sme aj zníženie počtu spojov na Záhorí či na juhu kraja,“ uviedol po rokovaní krajských poslancov trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Útvar hodnoty za peniaze v minulosti obhajoval návrh nového grafikonu železničnej dopravy tým, že prinesie viac hodnoty za rovnaké peniaze.

 

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal v súvislosti s prípravou nového grafikonu ešte v auguste vysvetľoval, že nejde o odoberanie vlakov, ale cieľom je zvýšenie frekvencie vlakových spojov a prilákanie ďalších cestujúcich do vlakov.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama