Trnavské rybníky
reklama

Naučíme vás, ako si správne vybrať veľkosť či tvar topánok

AKTUALITY - Firmy | 22.9.2022, 08.27, reklamný článok

Podľa štatistík približne 70 % ľudí trpí určitým druhom ochorenia nôh. V mnohých prípadoch je hlavnou príčinou nevhodne zvolená obuv. Tá môže viesť nielen k deformácii samotných nôh, ale ovplyvňuje aj ďalšie časti ľudského tela. Pri kúpe nových topánok sa teda neriaďte iba dizajnom, ale všímajte si aj ich materiál, veľkosť a tvar.

Naučíme vás, ako si správne vybrať veľkosť či tvar topánok

 

1. Veľkosť topánky

S výberom správnej veľkosti máme často problém aj pri nákupe v kamennej predajni, nehovoriac ešte o objednávaní cez internet. Jednou z najpraktickejších metód, ktoré vám pomôžu vybrať správne číslo topánok je obkresliť si chodidlo.

 

Nie však naboso, ale majte na sebe aj ponožky, ktoré najčastejšie nosíte. Keď budete mať chodidlo obkreslené, odmerajte si najdlhšiu vzdialenosť, teda spravidla od palca až po úplný koniec päty. Zapíšte si ju a podľa nej vyberajte vhodné topánky.

 

Široký výber obuvi pre mužov, ženy a deti spolu s veľkostnou tabuľkou, ktorá zahŕňa nielen klasické európske číslovanie, ale i odporúčanú maximálnu dĺžku chodidla ponúka e-shop walkmaxx.sk.

 

Osloví vás tak zaujímavými zľavami, ako i špeciálnymi zľavovými kupónmi, ktoré si môžete naviac uplatniť k pôvodnej zľave.

 


2. Tvar 

Dajte prednosť skôr pevnejším topánkam, pri ktorých si prstová časť a päta pevne držia svoj tvar. Po zmačknutí by sa mali postupne vrátiť do počiatočného stavu, teda nesmú zostať deformované.

 

Rovnako dôležitá je tiež šírka prstovej časti, obzvlášť pri detských topánkach. Myslite na to, že noha sa ešte stále vyvíja, pričom príliš stiesnené prsty natlačené v topánkach alebo teniskách s úzkou špicou by k jej správnemu vývinu rozhodne nepomohli.

 

 

3. Materiál 

Náležitú pozornosť venujte aj samotnému materiálu, z ktorého je obuv vyrobená. V prípade, že si vyberáte obuv na leto, siahnite po ľahkých, priedušných materiálov z textílie, ktoré ani nebudete vedieť, že máte na nohách.

 

Ku kvalitným a veľmi obľúbeným materiálom patrí aj pravá koža. Je mäkká, príjemná na dotyk a ľahko sa prispôsobí tvaru vašej nohy.

 

Na druhej strane sú kožené topánky trošku ťažšie a vyžadujú si špeciálnu starostlivosť, ktorá sa vám však vráti v podobe dlhšej životnosti.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama