Trnavské rybníky
reklama

Ako sa pohodlne hrať s dieťaťom na posteli?

AKTUALITY - Firmy | 22.9.2022, 21.09, reklamný článok

Hráme sa celý život, ale pri deťoch zodpovedáme za ich fyzický aj duševný vývoj. Práve hra pre ne vytvára ideálne podmienky na sebarealizáciu, vyjadrenie názorov až na zostavovanie celých „príbehov“. Hrou dieťa spoznáva, ale si aj dopĺňa vlastné predstavy o svete, ako aj o najbližšom okolí. Vyžaduje ale bezpečné a pohodlím nekončiace prostredie. Ako na to?

Ako sa pohodlne hrať s dieťaťom na posteli?

Alena Ozerova / Shutterstock.com


Hra na veľkej manželskej posteli – áno alebo nie! 

Čo sa týka spoločne tráveného voľného času s deťmi v posteli, tak sa vraví, že vo veku približne 8 rokov sa v tomto smere už osamostatňuje. Vyžaduje si viac súkromia a času len pre seba.

 

Dovtedy preto využite každú voľnú chvíľu a ponúknite mu priestor vedľa seba. Ešte predtým zabezpečte posteľ tak, aby bola na hru vhodná.

 

Základom pohodlia sú predovšetkým kvalitné obliečky a celé prestieranie chránime dekou alebo iným prehozom, ktorý pokryje značnú časť využitého priestoru na hru. 


Pozor, vankúše a paplóny v obliečkach najlepšie premiestniť z postele do úložného priestoru, aby ani pri trvácnych prírodných nitiach nedošlo k ich oslabeniu a opotrebovaniu. Zvlášť, keď sú v posteli hračky bez ochranných zaoblených hrán. 

 

Vieme, že je náročné vzdať sa hebkého, jemného a žiarivého posteľného prádla, ktoré aj po mnohých praniach vyzerá ako nové!

 

Najmenším radšej ponúkneme udržateľnú podložku pre deti, pretože aj na posteli oceníme protišmykový a jemný povrch bez prídavných látok na rozvoj alergických či iných zdravotných ťažkostí.


Na posteli odporúčame ďalej skontrolovať: 

- Možnosti rozšírenia, resp. u modelov co-sleeper skontrolovať, či obsahujú kvalitný matrac v rovnakej výške ako na posteli.

 

- Hra prebieha plynulo, navyše dieťaťu vieme zároveň poskytnúť pohodlné lôžko na spanie.


- Nezabúdame ani na časté presuny, zvýšený pohyb pri hre. Ten by mohol sťažovať stred medzi matracmi, ktorý radšej prekryjeme dekou alebo hrubšími prehozmi. A hra sa môže začať! 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama