Hádzaná prilákala do športovej haly 512 divákov, Trnava remizovala so Záhorákmi

ŠPORT - Hádzaná | 25.9.2022, 13.36, Ján Král

Najlepším strelcom HBC Trnava v zápase bol šesťgólový krídelník Marcel Baran.

Jeden z gólov Marcela Barana, ktorý je v Trnave na výpožičke z Hlohovca. Foto: Ján Král

Hádzanári HBC Trnava majú za sebou prvý domáci zápas po reštarte mužskej hádzanej. V Mestskej športovej hale v nedeľu predpoludním remizovali v druhom kole prvej ligy s tímom  Záhoráci Stupava/Malacky B 32:32.

Prvý trnavský gól po návrate mužskej hádzanej do slovenského Ríma strelil Ľuboš Mančuška.

HBC si v siedmej minúte vypracovalo trojgólový náskok, rozdiel dvoch – troch gólov sa niesol celým prvým dejstvom, do kabín odchádzali cez polčas domáci s vedením 18:16.

V úvode 41. minúte viedlo HBC dokonca už o päť gólov – 25:20, potom ale hostia začali trnavský náskok znižovať a v 48. minúte vyrovnali na 26:26.

O štyri minúty už Záhoráci viedli o gól, Trnavčania však vyrovnali a v 59. minúte sa gólom Bočkaya dokonca dostali do vedenia.

Najlepší strelec súpera Janoštiak ale svojím deviatym gólom v zápase vyrovnal v rovnakej minúte na konečných 32:32.

V poslednej sekunde sa ešte hostia pokúsili skórovať, gól z ťažkej pozície ale nedosiahli. Foto: Ján Král

Oba tímy sa ešte pokúsili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ďalší gól už ale nepadol.

„Bol to výborný zápas z oboch strán, hralo sa pred fantastickou kulisou. Po dlhom čase mohli v Trnave prísť ľudia na mužskú hádzanú. Škoda, že náskok, ktorý sme mali, sme si neudržali, spravili sme chyby v obrane, čo nás stálo víťazstvo. Nevyšli nám niektoré veci v útoku, súper mal dvoch dobrých strelcov, nestíhali sme to prikryť a brankári boli vystavení do ťažkej úlohy. Doma sme stratili bod, pretože po vývoji, ako sme začali druhý polčas, sme mali na to, aby sme zdolali aj takého silného súpera, ako sú Záhoráci,“ zhodnotil duel tréner HBC Trnava Vladimír Teplanský.

V ďalšom kole cestujú Trnavčania do neďalekého Cífera. Hrať sa bude 1. októbra o 18:00.

V žltom tréner Vladimír Teplanský s vedúcim mužstva Jaroslavom Nemčekom. Foto: Ján Král

HBC Trnava – Záhoráci Stupava/Malacky B 32:32 (18:16)
Góly: M. Baran 6, Laho 6, Bočkay 5, Mikovic 5, F. Ruman 4, Mančuška 3, Lužák 2, K. Baran
TRNAVA: Augustín, Kosák, Just – F. Ruman, Mančuška, M. Baran, K. Baran, Benczy, Bočkay, Lužák, Mikovic, Djordjevič, Laho, Cozens, Š. Pavlík, Dudžák