Trnavské rybníky
reklama

Základy obliekania detí počas jesene

AKTUALITY - Firmy | 27.9.2022, 10.01, reklamný článok

Prišla jeseň, chladnejšie a premenlivejšie počasie a to pre rodičov malých detí znamená, že musia viac dbať na to, aby správne obliekli svoje ratolesti vždy, keď sa vyberú na prechádzku alebo skrátka mimo domova. Ak vám takéto jesenné obliekanie robí problém, prečítajte si naše rady.

Základy obliekania detí počas jesene

Ilustračné foto: Benevolente82 / Shutterstock.com

 

Vrstvenie a pohodlie sú základ

Či už sa vaše dieťa ešte vozí v kočíku, alebo už patrí medzi drobcov, ktorí brázdia okolie na detských odrážadlách, základom je vrstvenie oblečenia. Vždy je lepšie dieťaťu obliecť viac vrstiev tenšieho oblečenia ako jednu hrubú.

 

Áno, je to síce pracnejšie pri obliekaní a vyzliekaní, ale oveľa lepšie pre dieťa, keďže hlavne teraz na jeseň je počasie premenlivé a vy tak môžete vďaka vrstveniu svojmu dieťaťu pridávať alebo uberať jednotlivé vrstvy oblečenia.

 

Aby vášmu dieťaťu nebola zima a zároveň, aby sa nepotilo.

 

Dôležité je aj pohodlie vášho dieťaťa. Čím je vaše dieťa väčšie a tým pádom aktívnejšie, tým musí byť oblečenie vhodnejšie na všetky možné pohybové aktivity.

 

Oblečenie ho nesmie ťahať ani inak dráždiť. Obzvlášť vrstva, ktorá je v priamom kontakte s pokožkou, by mala byť príjemná na dotyk a priedušná.

 

 

Pozor na sychravé počasie a studený vietor

Keď začne pršať, pri deťoch je lepší pršiplášť, než dáždnik. Ak máte dieťa, ktoré už samé chodí, dbajte na to, aby malo v suchu aj nohy. Deti s obľubou skáču v kalužiach, takže detské gumáčiky sú viac než užitočné.

 

Okrem častejších dažďov je nástrahou počasia (nielen) pre deti studený vietor. Aj vo veternom počasí oceníte vrstvenie detského oblečenia. Ak bude vrchnou vrstvou vetruodolná bundička, nemusíte sa báť, že by vietor spôsoboval vášmu dieťaťu problémy.

 

Takúto vrchnú vrstvu sa nebojte kúpiť väčšiu, keďže budete musieť pod ňu zmestiť ostatné vrstvy oblečenia.

 

A v neposlednom rade nezabudnite na čiapku! Teplo totižto uniká aj od hlavy. Tesnú čiapku, ktorú vietor nepodfúkne, dávajte svojmu drobcovi na jeseň aj v prípadoch, že slnko ešte príjemne hreje. Vietor je totižto už silnejší a chladnejší.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama