Trnavské rybníky
reklama

Aj vaše auto môže byť o niečo športovejšie. Vizuálne i výkonovo

AKTUALITY - Firmy | 29.9.2022, 18.13, reklamný článok

Kto z milovníkov áut netúži po nadupanom športovom aute? Určite takýchto ľudí nebude málo. Takéto autá sú však zväčša za hranicou toho, čo si bežní ľudia môžu dovoliť a tak nám neostáva nič iné, len snívať.

Aj vaše auto môže byť o niečo športovejšie. Vizuálne i výkonovo

Ilustračné foto: Potashev Aleksandr / Shutterstock.com

 

Aj taká drobnosť ako deflektory pridá na športovom vzhľade vášho auta. A nielen to

Alebo môžete dať športový nádych aj vášmu bežnému autu. A niekedy stačí tak málo. Luxusné športové auto to síce nebude, ale stačia napríklad aj praktické deflektory, aby vaše auto vyzeralo o niečo športovejšie.

 

Vyrábané sú s dôrazom na štylistickú líniu daného vozidla, takže sa nemusíte báť, že by už na pohľad bolo vidieť, že toto na vašom aute nebolo. Práve naopak, dokonale splynú s líniami vozidla.

 

Dodať autu aspoň trošku športovejší vzhľad však nie je primárny zmysel deflektorov. V prvom rade sa postarajú o to, aby v aute nevznikal prievan počas jazdy s otvorenými oknami.

 

Umožňujú prirodzenú cirkuláciu vzduchu v interiéri a tak sa vďaka nim zbavíte zahmlievania okien počas dažďa, či hmly.

 

 

Využite potenciál vášho motora naplno

No dobre, aj keď deflektory dodajú o niečo športovejší vzhľad vášmu vozidlu, žiadny trhač asfaltu to kvôli nim nebude. Avšak aj z obyčajného vozidla môžete jednoduchým spôsobom dostať vyšší výkon a krútiaci moment.

 

Týmto jednoduchým spôsobom je účinný chiptuning. Ak vám tento názov nič nehovorí, ide o optimalizáciu parametrov a softvéru riadiacej jednotky motora.

 

Takýmto spôsobom je naozaj možné zvýšiť výkon a krútiaci moment vozidla a to až o 40%. A dokonca znížiť aj spotrebu a to o 15%.

 

Ako je to vlastne možné? Spomínaná riadiaca jednotka motora ovláda chod motora. Pomocou svojho softvéru zaznamenáva v reálnom čase množstvo signálov z motora, na základe ktorých riadi mnohé jeho funkcie.

 

Pri vývoji riadiacich jednotiek sa však robí mnoho kompromisov a tak nikdy sériová riadiaca jednotka nevyužíva potenciál motora naplno. A práve tento potenciál je vďaka chiptuningu plne „odomknutý“.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama