ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.9.2022, 19.50, prispievatelia

Aj samotné skóre hovorí o dominancii trnavských hráčok v zápase.

Trnavské futbalistky jasne zdolali Žilinu, bojujú o špicu tabuľky

Základná zostava Trnavčaniek proti Žiline. Foto: Hana Horňáková

Ôsme kolo DEMIŠPORT ligy prinieslo v Jaslovských Bohuniciach súboj futbalistiek Trnavy a Žiliny. Hráčky Spartaka boli odhodlané po dvoch prehrách s favoritmi súťaže naskočiť opäť na víťaznú vlnu.

V slabšom prvom polčase sa však gólovo presadila iba Patrícia Mudráková z priameho kopu.

Do druhého polčasu nastúpili Trnavčanky aktívnejšie, koncentrovanejšie a už po štyroch minútach mohla zdvojnásobiť vedenie Spartaka z bieleho bodu opäť Mudráková, avšak vychytala ju gólmanka Žiliny.

Ani tento moment spartakovské ženy nezlomil, v druhom polčase sa presadili ešte štyrikrát, keď postupne skórovali Simona Cedulová, Klaudia Tyčiaková, Emma TrajlínkováLenka Čoknayová, čím stanovili konečný rezultát zápasu na 5:0.

„Zápasy v strede týždňa sú vždy náročné, aj keď vzhľadom na postavenie Trnavy a Žiliny v tabuľke mal byť duel rozhodnutý už v prvom polčase. Bohužiaľ, po tých dvoch ťažkých stretnutiach sa nám v šatni množí maródka, máme zranenia, veľa dievčat je chorých a ešte dnes ráno som nevedel ani či bude k dispozícii jedenásť hráčok. Nakoniec sme to zložili, ale prvý polčas bol z našej strany slabučký, cez polčasovú prestávku muselo prísť k nejakým zmenám a druhý polčas už jasne ukázal, kto je šéfom na ihrisku,“ zhodnotil duel tréner Trnavčaniek Marián Dlobík.

Kouč červeno-čiernych prišiel do malého Ríma v lete práve zo Žiliny, kde strávil uplynulých sedem sezón.

„Bohužiaľ, v tíme Žiliny nezostal kameň na kameni. Práve preto som tento duel nevnímal nijako špecificky a Žilinu som bral ako každého iného súpera,“ doplnil Dlobík.

Gólová radosť futbalistiek Spartaka. Foto: Hana Horňáková

Zo Žiliny si so sebou priniesol aj viacero hráčok, jednou z nich je Patrícia Mudráková, ktorá sa zapísala do streleckých štatistík.

„Prvý polčas bol z našej strany slabý, bolo tam veľa nepresností, ale v druhom polčase sa to zlepšilo, dali sme ďalšie štyri góly a sme rady za tri body. Z gólu z priameho kopu sa teším, ale veľmi ma mrzí nepremenená penalta, je to kľúčová herná príležitosť, mala by sa premieňať. Pre mňa to bol špecifický zápas, hrať proti „svojim“, ale káder Žiliny sa úplne zmenil. S bývalými spoluhráčkami, ktoré v klube zostali sme boli v kontakte a trošku sme sa podpichovali, samozrejme, v rámci kamarátstva,“ vyjadrila sa Mudráková, mimochodom, čerstvá reprezentantka Slovenska.

Patrícia Mudráková. Foto: Hana Horňáková

Trnavské futbalistky vycestujú po reprezentačnej prestávke najbližšie na súboj proti Novým Zámkom, ktoré rovnako ako Žilina ustúpili zo svojich minulosezónnych pozícií a po účasti v skupine o titul sa momentálne krčia na samom dne prvoligovej tabuľky.

Zápas s bývalým trojnásobným slovenským šampiónom je na programe v sobotu 15. októbra o 11:00 na ihrisku v obci Hul, kde Novozámčanky hrávajú svoje domáce stretnutia.

„Myslím si, že pôjde o veľmi podobný zápas ako bol so Žilinou, hra sa bude odohrávať na súperovej polovici  a predpokladám 90-minútové dobýjanie bránky protivníka,“ dodal na záver tréner Marián Dlobík.

S kapitánskou páskou odohrala celý zápas ďalšia bývalá hráčka Žiliny Erika Randová. Foto: Hana Horňáková

DEMIŠPORT liga – 8. kolo

Spartak Trnava – MŠK Žilina 5:0 (1:0)
Góly: 39. Mudráková, 56. Cedulová, 59. Tyčiaková, 64. Trajlínková, 80. Čoknayová
ŽK: Hutirová (Žilina)
Rozhodovali: Baláž – Puschenreiter
Diváci: 50
TRNAVA: Králiková (68. Nemochovská) – Belicová, Randová, Čoknayová, Mudráková, Hanková (37. Trajlínková), Tonkovičová (59. Servátková), Žigová, Bajerová, Tyčiaková, Cedulová. Tréner: M. Dlobík.
ŽILINA: Vančová (75. Smatanová) – Saganová, Badíková (75. Ofúkaná), Kekelyová, Michalcová (59. Cvešperová), Bučková (64. Skvortsova), Hutirová, Časnochová, Čičáková (59. Högerová), Ďurišová, Možutíková. Tréner: S. Ceniga.