Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Do TC EMPIRE Trnava prichádza tréner Vladimír Pláteník a ďalšie zvučné mená

ŠPORT - Ostatné športy | 30.9.2022, 08.39, prispievatelia

Vladimír Pláteník: Môj cieľ je priniesť do trnavskej akadémie ďalšiu kvalitu a dlhodobý koncept.

Do TC EMPIRE Trnava prichádza tréner Vladimír Pláteník a ďalšie zvučné mená

Vladimír Pláteník. Foto: www.empire-tennis-academy.com

JM 2
reklama


Jeden z najlepších a najúspešnejších slovenských tenisových trénerov Vladimír Pláteník (46) s bohatými medzinárodnými skúsenosťami bol pri najväčších úspechoch členov EMPIRE Tennis Academy v Trnave.

 

Na Slovensku viedol aj Dariu Kasatkinovú, ktorú posunul od októbra 2014 do októbra 2016 o vyše 380 miest v rebríčku WTA – dostala sa vo dvojhre až na 19. miesto a potom aj do Top 10.

 

Na nielen tieto úspechy chce opätovne nadviazať v pozícii staronového šéftrénera a takisto medzinárodného manažéra EMPIRE Tennis Academy od začiatku októbra 2022 – vtedy sa začne v Trnave aj jedinečná séria siedmich medzinárodných tenisových turnajov s názvom EMPIRE Indoor Tennis Tour 2022.

reklama


Pláteník považuje prostredie trnavského klubu a akadémie za ideálne pre vrcholový tenis. „Teším sa na spoluprácu, lebo tento areál a zázemie sú neskutočné. Vždy som tu bol rád. Po vyše 30 rokoch cestovania je pre mňa priorita rodina a stabilita, preto sa s radosťou pustím do práce v TC EMPIRE, kde som doma. Koncept akadémie fungoval už v minulosti a bol dobrý. Pričom veci z minulosti, ktoré sme urobili, môžeme teraz zužitkovať,“ povedal Pláteník pre www.empire-tennis-academy.com.


„Všetci sme múdrejší, aj majiteľ areálu, aj ja ako šéftréner a manažér. Vieme, čoho sa máme vyvarovať. Sme o krok ďalej. Teraz sa budem viac venovať manažmentu tenisovej akadémie a klubu. Zostavujem veľmi dobrý tím trénerov, prichádzajú aj noví. Sú tu aj takí, ktorí zostali a majú dobré výsledky. Najmä so slovenskou partiou hráčov. Záujem je, aj zo Slovenska, aj zo zahraničia. Môj cieľ je priniesť do akadémie ďalšiu kvalitu a dlhodobý koncept,“ potvrdil slovenský tréner, ktorý pritiahol do Trnavy v minulosti nielen Dariu Kasatkinovú, ale aj Tunisanku Ons Jabeurovú, Ukrajinku Elinu Svitolinovú, Švajčiarku Belindu Bencicovú alebo Češku Luciu Šafářovú.


Ako tréner posunul do Top 20 rebríčka WTA vo dvojhre alebo blízko nielen Kasatkinovú, ale predtým aj Slovenky Dominiku Cibulkovú či Henrietu Nagyovú alebo Rusku Naďu Petrovovú a Belgičanku Yaninu Wickmayerovú.


Návrat Pláteníka do Trnavy oceňuje aj majiteľ klubu Miroslav Hlavna.

 

„Som rád, že sme sa opätovne dohodli na spolupráci. Pán Pláteník je špičkový tréner s medzinárodnými skúsenosťami, ktorý dosiahol veľa v slovenskom aj svetovom tenise. Práve na jeho dlhoročnej praxi, trénerskej aj manažérskej, budeme stavať a som presvedčený, že sa to pretaví do ďalších domácich a aj medzinárodných úspechov nášho klubu,“ komentoval majiteľ príchod Pláteníka do Trnavy.


Jedným z popredných súčasných hráčov akadémie je talentovaný junior a účastník juniorských grandslamových turnajov 18-ročný Peter Benjamín Privara, ktorého vedie aj klubový tréner Daniel Trčka.

 

Medzi ďalších úspešných trénerov klubu patrí Petr Lajkep, ktorý priviedol v sezóne 2022 dorastencov TC EMPIRE Trnava k slovenskému titulu v družstvách. 


Tím trénerov sa posilní o ďalšie zvučné mená. „Jedným z nich je Martin Hromec, bývalý 6. junior sveta a bývalý slovenský daviscupový reprezentant - Magdalénu Rybárikovú dostal v rebríčku WTA zo 100. miesta na 40., s Kližanom bol 24. Bol dlho vo svetovom tenise, trénoval aj Izraelčanku Shahar Peerovú. členku Top 20. Príde aj Lenka Juríková, bývalá hráčka Top 200, ktorá má tiež obrovské skúsenosti. A posilnil nás aj Michal Milko, niekoľkonásobný majster SR. To sú ľudia, ktorí sa celý život venujú tenisu. Budeme tu pracovať ako tím. Nemusíme tak cestovať do iných akadémií do sveta, ale môžeme si vybudovať konkurenčné prostredie a ťahať sa nahor aj doma. Je dôležité, aby to ľudia pochopili,“ uviedol Pláteník, pre ktorého je významným bodom a míľnikom organizovanie šnúry siedmich indoorových turnajov v Trnave s názvom EMPIRE Indoor Tennis Tour 2022. 


„Táto séria nemá obdobu. Šesť turnajov pre dospelých a ďalšie pre juniorov počas štyroch mesiacov, je niečo neskutočné,“ dodal.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama