Trnavské rybníky
reklama

Prečo je manuka med účinnejší ako iné druhy medu?

AKTUALITY - Firmy | 30.9.2022, 11.09, reklamný článok

S príchodom jesene prichádza aj sychravé počasie, ktoré predstavuje zvýšenú záťaž na našu imunitu. V prvom rade je potrebné tomuto počasiu prispôsobiť svoje oblečenie a nepodceňovať nízke ranné teploty, obzvlášť, keď do toho ešte aj mrholí.

Prečo je manuka med účinnejší ako iné druhy medu?

Ilustračné foto: Liga Cerina / Shutterstock.com


Prichádza obdobie zvýšeného výskytu rôznych ochorení

Avšak často nás aj napriek zodpovednému prístupu neobídu mierne zdravotné komplikácie, napríklad bolesť hrdla. A pokiaľ nejde o stavy vyžadujúce návštevu lekára, je dobré mať poruke „medicínu“ aj doma.

 

Dajte preto do pohybu výklopný mechanizmus BLUM AVENTOS a z vašej hornej skrinky v kuchyni vyberte ten manuka med, ktorý ste už dlhšie chceli vyskúšať.

 

Pre tých, ktorí majú doma manuka med, ale ešte ho neskúšali a samozrejme aj pre tých, ktorí ho nemajú a uvažujú nad jeho kúpou, príde vhod opísať si, akými vlastnosťami sa manuka med vyznačuje a čo ho odlišuje od štandardných druhov medu.

 

Poďme teda na to!

 

 

Čím viac MGO, tým lepšie

Vlastnosti rôznych druhov medu sa odvíjajú od toho aké rastliny včely opeľujú. Zásadnou vlastnosťou manuka medu je vyššia koncentrácia metylglyoxalu (MGO).

 

Zjednodušene môžeme povedať, že čím viac MGO med obsahuje, tým sú silnejšie jeho antivírusové a antibakteriálne účinky (pri manuka mede je to dokonca do takej miery, že by si baktérie a vírusy nemali byť schopné vytvoriť imunitu na jeho účinky).

 

V čom tak môže byť manuka med pomocou? Vyskúšajte ho v prípade zapáleného hrdla, liečbe rezných rán a odrenín, na čistenie infekcií, pri zmierňovaní bolesti žalúdka a zlepšení trávenia, pre posilnenie imunity a taktiež ako zdroj energie.

 

Len podotýkame, že čo sa týka vážnejších zdravotných problémov, neexperimentuje podomácky a rozhodne nevynechajte odbornú pomoc. A manuka med prípadne používajte ako doplnok liečby po konzultácii s vašim lekárom.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama