Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí hádzanári nastúpia v Cíferi, Lužák verí vo víťazstvo

ŠPORT - Hádzaná | 30.9.2022, 09.32, Ján Král

V Cíferi budú mať cez víkend hody, "bodovo hodovať" však do obce chcú prísť hádzanári z Trnavy.

Trnavskí hádzanári nastúpia v Cíferi, Lužák verí vo víťazstvo

Hádzanári HBC Trnava po zápase so Záhorákmi. Horný rad zľava: Filip Ruman, Boban Mikovic, Jozef Benczy, Karol Baran, Tomáš Laho, Branislav Augustín, Peter Lužák, Tomáš Just, Marko Djordjevič, Ľuboš Mancuška, Ľubomír Bočkay, člen realizačného tímu Vladimír Chlapík. Dolný rad zľava: tréner Vladimír Teplanský, Thomas Cozens, Šimon Pavlík, Tomáš Dudžák, Marcel Baran, Michal Kosák, vedúci mužstva Jaroslav Nemček. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Sobotný športový program v trnavskom regióne okorení hádzanárske derby. Na programe tretieho kola prvej hádzanárskej ligy je duel Sokol Cífer - HBC Trnava. V športovej hale v Cíferi sa stretnutie začne v prvý októbrový deň o 18:00.


Cífer vstúpil do sezóny víťazstvom nad Vajnormi 25:21, v druhom kole ale prehral v Dunajskej Strede 38:30.


Trnavčania na úvod ročníka priniesli víťazstvo 29:26 z Dunajskej Stredy a v nedeľu doma remizovali s tímom Záhoráci Stupava / Malacky B 32:32.

ŠUPA technika
reklama


"Zápas bol veľmi dobrý, dramatický, škoda, že sme ho nedotiahli do úspešného konca. Chlapci bojovali v útoku aj obrane. Súper prišiel posilnený o prvoligistov, v zostave mal štyroch hráčov z vyššej súťaže. My, čo trénujeme dvakrát týždenne, sme podali proti týmto hráčom dobrý výkon," hodnotil zápas trnavský hádzanár Peter Lužák.


Trnavčania mali duel dobre rozohratý, viedli aj päťgólovým rozdielom, napokon z toho bola dráma.


"Zlomilo sa to v druhom polčase, keď sme mali solídny náskok. Zbrklo sme zahodili šance, keď sme išli hneď do streľby. Nepremenili sme a súper trestal kontrami, po ktorých vyrovnal skóre," pokračoval skúsený hráč, ktorý po štrnástich góloch v Dunajskej Strede pridal proti Záhorákom len dva.


Limitovalo ho totiž zranenie, pre ktoré vôbec nezasiahol do druhého polčasu. "Mám už dlhšie zranenú nohu. Povedal som si, že to skúsim, nechcel som to ale siliť. Radšej nech hrajú zdraví chlapci a naplno, než by som ja hral pár chvíľ a limitovane."

 

Peter Lužák do druhého polčasu síce nanestúpil, v závere pri oddychovom čase však spoluhráčom odovzdával rady a skúsenosti ako zvládnuť zápas. Foto: Ján Král

 

 

Lužák si však spolu s ďalšími trnavskými hráčmi užívali atmosféru stretnutia. Do hľadiska prišlo podľa oficiálneho údaju 512 divákov.


"Atmosféra bola výborná, ďakujeme za každého jedného fanúšika. Milo ma prekvapilo, akú kulisu ľudia vytvorili. Teším sa z obnovy hádzanej v Trnave a dúfam, že to nebude len záležitosť tejto sezóny, ale bude to pokračovať aj naďalej. Dohodli sme sa, že my starší pomôžeme mladším hráčom. Verím, že kontinuita bude aj do budúcna."


Sobotný duel v Cíferi bude pre viacerých trnavských hádzanárov špecifický. V minulej sezóne totiž práve za túto obec ležiacu ani nie desať kilometrov od Trnavy nastupovali.


"Bude to špecifický zápas, majú tam navyše aj hody. Určite budeme chcieť vyhrať, pôjdeme do zápasu naplno. V Cíferi by som mal nastúpiť. V týždni som si dal pauzu, aby som sa dal dokopy. Netrénoval som ani pred zápasom so Záhorákmi," dodal Lužák.

 

Duel v Cíferi sa hrá 1. októbra o 18:00, doma v Mestskej športovej hale sa trnavské HBC opäť predstaví v nedeľu 9. októbra o 17:30 proti béčku Považskej Bystrice.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama