Trnavské rybníky
reklama

V Opoji chce byť starostom aj nepočujúci kandidát Jaroslav Cehlárik

AKTUALITY - Voľby | 2.10.2022, 11.52, prispievatelia

Cehlárik je napriek svojmu hendikepu v súčasnosti obecným poslancom, na rokovaniach zastupiteľstva využíva služby tlmočníka.

V Opoji chce byť starostom aj nepočujúci kandidát Jaroslav Cehlárik

Nepočujúci Jaroslav Cehlárik je jedným zo štyroch kandidátov na miesto starostu v Opoji. Archívne foto: Pavol Machovič

reklama

 

V obci Opoj v okrese Trnava sa o post starostu uchádza aj nepočujúci kandidát Jaroslav Cehlárik, ktorý je jedným zo štyroch uchádzačov o túto funkciu.

 

Do dediny chce priniesť viac života v podobe väčšieho počtu kultúrnych a športových aktivít, obnovovať chce aj chodníky a cesty a plánuje rozširovať zeleň. Cehlárik je v súčasnosti obecným poslancom, na rokovaniach zastupiteľstva využíva služby tlmočníka.

 

V komunikácii s obyvateľmi obce problém nevidí, prebiehala by podľa neho rovnako ako doteraz.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

„Občania ma poznajú a vedia ako môžu so mnou komunikovať. Môžu mi napríklad napísať SMS, môžu mi hodiť papier do schránky, alebo napíšu SMS, že im mám zavolať a keď budem mať tlmočníka pri sebe, tak to vybavím,“ uviedol Cehlárik.

 

Dodal, že existuje aj cesta online tlmočenia, je to podľa neho skôr o zvyku. Ak by sa stal starostom, tlmočníka posunkového jazyka by mal pri sebe častejšie.

 

Jaroslav Cehlárik sa dlhodobo angažuje za zlepšenie podmienok pre nepočujúcich, o žiadnom nepočujúcom starostovi na Slovensku však nevie. Pred štyrmi rokmi kandidoval na funkciu poslanca Obecného zastupiteľstva v Opoji, zostal však pod čiarou.

 

Do zastupiteľstva v obci, ktorá má 1260 obyvateľov, sa dostal približne v polovici volebného obdobia po tom, ako sa jeden z poslancov vzdal tejto pozície.

 

Pred piatimi rokmi sa ako úplne prvý nepočujúci kandidát uchádzal o post predsedu Trnavského samosprávneho kraja, krátko pred voľbami však z volebného súboja odstúpil a svojim priaznivcom odporučil voliť Jozefa Viskupiča.

 

Okrem neho sa o post starostu Opoja uchádzajú aj Peter Bartovič, Eva Jankovičová a Klaudia Teovanovič.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama