Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnavské Kreatívne centrum ponúka možnosť prihlásiť sa do programu Inkubátor

AKTUALITY - Trnava | 2.10.2022, 12.08, prispievatelia

Stavebné práce na rekonštrukcii objektu na Hlavnej ulici 17 v Trnave majú byť dokončené začiatkom budúceho roku, potom bude prebiehať zariaďovanie priestorov.

Trnavské Kreatívne centrum ponúka možnosť prihlásiť sa do programu Inkubátor

Kreatívci si vypočuli podrobnosti o budovanom centre v Trnave. Foto: TTSK

reklama


Kreatívne centrum Trnava odprezentovali jeho predstavitelia viac ako trom desiatkam lokálnych záujemcov o kultúrnu a kreatívnu tvorbu na úvodnom stretnutí.

 

Nikola Kozmová a Matúš Koprda im priblížili minulosť, terajší stav a hlavne budúcnosť jeho sídla v Trnave, ktoré v súčasnosti prechádza komplexnou rekonštrukciou.

 

Trnavský samosprávny kraj si pre zriadenie Kreatívneho centra Trnava prenajal od mesta meštiansky dom na Hlavnej 17, ktorý je zapísaný v zozname národných kultúrnych pamiatok.

reklama

 

Približne pred rokom začala jeho komplexná rekonštrukcia za zhruba 4,7 milióna eur.

 

„Stavba napreduje a začiatkom budúceho roku začneme so zariaďovaním viac ako 4600 metrov štvorcových čerstvo zrekonštruovaných priestorov. Presný dátum oficiálneho otvorenia zatiaľ nebol stanovený, predpokladáme, že to bude na začiatku leta,“ povedal Matúš Koprda z Kreatívneho centra Trnava.

 

Centrum podľa neho poskytne priestory pre umeleckú či technickú tvorbu a rozvoj vzájomnej spolupráce. Vďaka financovaniu z eurofondov bude priestor cenovo prístupný aj pre začínajúcich kreatívcov.

 

V Kreatívnom centre Trnava nájdu umelci a tvorcovia ateliéry, „špinavú“ dielňu, Media Lab, Fab Lab, skúšobne pre hudobníkov, prednáškovú sálu alebo prestrešené nádvorie.

 

Centrum bude tiež domovom prvého priemyselného laboratória v Trnavskom kraji, ktoré ponúkne možnosť tvorby a výroby predmetov a materiálov na profesionálnych zariadeniach.

 

Hoci Kreatívne centrum Trnava ešte nie je otvorené, už teraz je možné „chytiť si svoje miestečko“. Stačí sa len prihlásiť do výzvy OPEN CALL PRE NEPODNIKATEĽOV a zúčastniť sa vzdelávacieho programu Inkubátor.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama