Futbal, 7. liga: Siladice strelili Pečeňadom 10 gólov, Kátlovce Ružindolu osem

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.10.2022, 13.57, Ján Král

V 9. kole siedmej ligy o góly núdza teda nebola. Najvyššie víťazstvo zaznamenali Siladice, ktoré zdeštruovali Pečeňady 10:2. Domácich posadil na koňa už v 8. minúte František Lančarič, ktorý v samom závere aj pečatil dvojciferné skóre. Štyrmi gólmi sa v dueli zaskvel Miloš Hecth, dva pridal Boriš Bališ, po jedom Vido a Rau. Za hostí korigovali Blanárik a Mrva.

Daniel Sliva strelil za Kátlovce dva góly. Foto: Ján Král

Poriadnu nakladačku uštedrili aj Kátlovce Ružindolu. Súpera zdolali 8:1. Hostia držali do 40. minúty nerozhodný stav, potom ale videl červenú kartu Fraňo a domáci zúžitkovali početnú prevahu skutočne ukážkovo. Dvojgólovými strelcami boli Daniel Sliva, Mačica a Pavlík.

Majcichov viedol vo Veľkom Orvišti 3:1, domáci sa ale nezvdali, znížili a v 87. minúte Sumer zariadil deľbu bodov po výsledku 3:3.

Červeník viedol vo Zvončíne v 25. minúte už trojgólovým rozdielom a vyzeralo to, že zápas je vybavený. Potom sa ale začali diať veci. Najprv Brečka znížil a v druhom polčase Jurovatý dvoma gólmi vyrovnal na 3:3. V závere videl červenú kartu domáci Zelenský, išlo už o jeho druhú v aktuálnej sezóny. Červeník napriek strate bodov zostáva na čele tabuľky.

Na prvé víťazstvo v sezóne márne čakajú Bučany, nedočkali sa ho ani v dueli s Madunicami, ktorým podľahli 0:2 po góloch Slováka a Kurinca.

Krakovany potvrdili svoju silu proti Horným Orešanom, súpera zdolali 5:1 aj vďaka dvom gólom Šurina.

Cífer v nedeľnej dohrávke zdolal Zeleneč, domáci zápas zlomili vo svoj prospech po 33. minúte a oslávili hody troma bodmi. Vďaka víťazstvu sú na druhej priečke tabuľky.

7. liga – 9. kolo

Kátlovce – Ružindol 8:1 (2:1)
Góly: 3. a 86. D. Sliva, 41. a 46. Mačica, 51. vlastný Kubíček, 72. a 82. Pavlík, 79. L. Hlavatovič – 10. Synak
ČK: 40. Fraňo (Ružindol)
KÁTLOVCE: Banič – Orihel, Šimončič, Hupka, M. Sliva, D. Sliva, Uváček, L. Hlavatovič, Mačica, Burčiar, Pavlík (Boc, Pavlík, Sekera)
RUŽINDOL: Uhlár – Horváth, Penyak, D. Turoň, Synak, Moravčík, Minarovič, Moncman, Ostrý, Kubíček, Fraňo (Tomašovič, Tomovič, Adamčík)

Siladice – Pečeňady 10:2 (5:0)
Góly: 8. a 90. F. Lančarič, 14., 30., 44. a 77. Hecht, 27. Rau, 61. a 74. B. Bališ, 65. Vido – 52. Blanárik, 69. Mrva
SILADICE: Svitek – Vido, Rau, D. Bališ, Mesároš, Sekereš, B. Bališ, Hecht, Veselský, Bango, F. Lančarič (Varga)
PEČEŇADY: Žbodák – Doboš, A. Maron, Moravanský, K. Maron, Režnák, Blanárik, Mrva, Benkovský, Gubala, Petráš (Jankovič)

Krakovany – Horné Orešany 5:1 (3:0)
Góly: 8. Potrok, 23. a 38. Šurin, 50. Gažík, 73. R. Vavrinec – 87. A. Mekký
KRAKOVANY: T. Holán – A. Holán, Ďuračka, Gažík, Orviský, Valo, Šurin, Spál, Pažík, Stolárik, Potrok (Š. Pažík, R. Vavrinec, Straka, Grivalský, Machač)
H. OREŠANY: Pekarovič – Židek, Drozda, Brestovanský, Ružička, A. Mekký, Buttko, Turcár, Podhorský, M. Mekký, Gonos (Kluka)

Bučany – Madunice 0:2 (0:1)
Góly: 28. Slovák, 72. Kurinec
BUČANY: Vavro – Mračník, Balun, Jančovič, Babjak, Maruna, Slatina, Cíferský, Habes, Krška, Piešťanský (Vrbík)
MADUNICE: Jamrich – Janíček, Žuffa, Strecký, Hargaš, Mráz, Masnica, Belica, Lulovič, Kurinec, Slovák (Rak)

Zvončín – Červeník 3:3 (1:3)
Góly: 45. Brečka, 52. a 65. Jurovatý – 8. Uhrík, 19. a 25. Babic
ČK: 89. Zelenský (Zvončín)
ZVONČÍN: Ševčík – Glasa, Lošonský, B. Vandák, Vyskoč, P. Vandák, Staráček, Zelenský, Brečka, Mihalovic, Jurovatý (Babirát, S. Kukučka, Bílik)
ČERVENÍK: Dúcky – Gábriš, Pekarovič, Nemec, Babic, Uhrík, R. Ješko, D. Boháčik, Martinkovič, Brestovanský, Žemla (Gažo, Nemček)

Veľké Orvište – Majcichov 3:3 (1:2)
Góly: 8. Chudý, 66. P. Pavlovič, 87. Sumer – 22. Chynoradský, 34. Gerši, 49. Koricina
VEĽ. ORVIŠTE: Slovák – Janovský, Wesolovski, T. Pavlovič, Horil, Daniš, Sumer, Herceg, P. Pavlovič, Hrebík, Chudý (Veľký, Klein, M. Vavrinec, J. Šiška)
MAJCICHOV: Orichel – Chynoradský, Štrbo, Neštický, Foge, Koricina, Morvay, Bunček, Škultéty, Gerši, Jasovský (Kalivoda, Chorvát, Oboril, Hegyi, Krivosudský)

Cífer - Zeleneč 6:3 (2:1)
Góly: 11. a 33. Lukovič, 47. Grosman, 50. Lietava, 69. a 79. Paštiak - 23. V. Formanko, 81. a 87. Dovičič
CÍFER: Páleník - Klačo, Hlúch, Repa, E. Korbelič, Fekete, LUkovič, Lietava, Hamaďák, Sagan, Kolenič (Grosman, Paštiak, Glós, Mitas)
ZELENEČ: Neumann - V. Formanko, Kubiček, Bánovec, Bukovec, M. Formanko, Belko, Bednárik, Dovičič, Klandúch, Bogner (J. Horváth, Jovanovič, Mruškovič)