Futbal, 8. liga A: Bíňovce zdolali Modranku, Slávia vyhrala nad Smolenicami

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.10.2022, 17.51, prispievatelia

Slávia Trnava a Bíňovce čakali na prvé víťazstvo naozaj dlho, ale v 9. kole sa dočkali. Slávia vyhrala celkom jednoznačne, víťazstvo Bíňoviec je zasa o to cennejšie, že zdolali druhú Modranku. Tá tak stratila najtesnejší kontakt s vedúcim béčkom Bolerázu.

Jeden z gólov Slávie strelil Matej Lukačovič (v čiernom). Archívne foto: Ján Král

V Bíňovciach majú Kostol sv. Michala Archanjela a tak tam mali cez víkend hody. Oslávili ich aj na ihrisku, domáci zaznamenali prvé víťazstvo sezóny. Modranka si musí zasa do klubovej kroniky poznačiť druhú prehru. O jediný gól zápasu sa postaral Roman Petrovič.

Na trnavskej Slávii hody nemali, ale prvé víťazstvo v sezóne oslavovali tiež. Už po prvom polčase viedli domáci o tri góly, napokon zvíťazili 4:1.

Zápas béčka Bolerázu so Suchou nad Parnou mal byť papierovo jednoznačnou záležitosťou domácich. Lenže vinohradníci zo Suchej sa už v 11. minúte ujali vedenia, body pre domácich napokon zabezpečil dvoma gólmi jeden z piatich Danišovcov na ihrisku, konkrétne Jaroslav.

Bohdanovce v Dolnej Krupej od 25. minúty vyhrávali, ale domáci stihli v druhom polčase vyrovnať.

Biely Kostol zdolal najtesnejším rozdielom Križovany, vďaka trom bodom tak svojho nedeľného súpera preskočil v tabuľke.

Dechtice si poradili doma s Košolnou 2:1, Dolné Orešany zdolali Voderady 2:0.