Futbal, 4. a 5. liga: Jaslovské Bohunice remizovali, Vrbové zdolalo Prievidzu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.10.2022, 20.46, Ján Král

V deviatom kole štvrtej ligy sa tímy z nášho regiónu víťazstva nedočkali. Boleráz priniesol bezgólovú remízu z Gbelov, Trebatice sa vrátili z Lehoty pod Vtáčnikom s trojgólovou prehrou.

Futbal, 4. a 5. liga: Jaslovské Bohunice remizovali, Vrbové zdolalo Prievidzu

Gól obrancu Jaslovských Bohuníc Tomáša Juriša. Foto: Ján Král

Jaslovské Bohunice remizovali na hody s Patou 1:1. Hostia išli do vedenia už v 3. minúte, keď obranu zaskočil Valenta, obišiel aj brankára a zasunul loptu do siete.

V 25. minúte sa ale po rohovom kope najlepšie zorientoval Juriš a lopta z jeho kopačky skončila v sieti. V ďalšom priebehu zápasu sa hral bojovný futbal, v ktorom vynikali obrany.

Veľkú príležitosť mal v druhom polčase Herák, ktorého nešťastne vysunul do šance domáci obranca, Matejkovič však vytiahol vynikajúci zákrok.

4. liga – 9. kolo

Jaslovské Bohunice – Pata 1:1 (1:1)
Góly: 25. Juriš – 3. Valenta
JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Hrnčár, Kopúnek, Lančarič, Juriš – Edeh, Barborík, Horváth, Halmo – Dvorák - Minarovič (Buchanec, Demovič, Zemko)

Lehota pod Vtáčnikom – Trebatice 3:0 (2:0)
Góly: 23. Kováč, 38. Matuškovič, 86. Oller
TREBATICE: E. Kirka – Kapusta, Poláček, Kičin, Varga, Směřička, Hlavatovič, Machač, Bartošek, Š. Valo, Zula (Haršáni)

Gbely – Boleráz 0:0
BOLERÁZ: Jedlička – Líška, Hlavna, Dzíbela, Martinka, Magdolen, Akbar, Mišo, Kollár, Planeta, Blaško (Milinkovič, Orihel, Drozda)

5. liga SZ: Šarabok hrdinom Hornej Krupej

Vrbové pokračuje v úspešnej sezóne, doma zdolalo dovtedy lídra z Prievidze 4:2. Dvoma gólmi sa zaskvel Alex Kusý. Na čelo tabuľky sa vyhupol Prečín po výhre 1:0 v Podolí.

Horná Krupá viedla nad Domanižou dvojgĺovým rozdielom po zásahoch Kozáka a Ďuriša. Hostia síce v 83. a 85. minúte vyrovnali, hrdinom domácich sa však stal napokon Šarabok, ktorý v 89. minúte strhol víťazstvo na stranu domácich. Razom mu všetci fanúšikovia určite odpustili nepremenenú penaltu.

Trenčianske Stankovce v týždni vypadli z pohára po vysokej prehre 0:6 so Spartakom Trnava, v nedeľu si, naopak, užili víťazstvo týmto rozdielom. V Hlohovci triumfovali i vďaka hetriku Tomáša Svatíka.