Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí hádzanári vyhrali na hody v Cíferi, v nedeľu ich čaká domáci zápas

ŠPORT - Hádzaná | 3.10.2022, 12.09, Ján Král

Najbližším súperom trnavských hádzanárov bude v nedeľu béčko Považskej Bystrice.

Trnavskí hádzanári vyhrali na hody v Cíferi, v nedeľu ich čaká domáci zápas

Vo výskoku s loptou Filip Ruman. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Hádzanári HBC Trnava vyhrali v treťom kole prvej ligy v Cíferi 29:22. Do stretnutia vstúpili dobre, ujali sa vedenia, v polovici 16. minúty viedli už 11:5. Domácim sa ale do prestávky podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu na 14:15.


Trnavčania začali navyšovať skóre v 35. minúte, v 46. viedli už 23:17 a samom závere utiekli súperovi ešte na vyšší rozdiel. Napokon sa tešili z triumfu 29:22.


„Polovicu súperovho tímu sme nepoznali, takže sme nevedeli, čo úplne čakať. Hrali na nás vysunutú obranu. Zo začiatku sa nám darilo zabiehať, vytvárať si šance, premieňať ich, potom sme sa splašili, nedarilo sa nám v útoku a Cíferčania znížili na rozdiel gólu. Druhý polčas bol podobný, keď však otvorili obranu, naše krídla mali viac priestoru a vedeli sme to využiť. Dotiahli sme zápas do úspešného konca,“ zhodnotil hádzanár Trnavy Filip Ruman, ktorý v stretnutí zaznamenal tri góly.

ŠUPA technika
reklama


Do zápasov nastupuje 35-ročný Trnavčan z pozície spojky, návrat mužskej hádzanej do slovenského Ríma si užíva.


„Duely mi chutia, len my starší už sme strašne dobití a občas to celé bolí. A to ja som z tých skúsenejších asi najmladší,“ zasmial sa.


V nedeľu 9. októbra o 17:30 privítajú Trnavčania v Mestskej športovej hale béčko Považskej Bystrice. HBC si bude chcieť pripísať ďalšie body do tabuľky.


„Neviem, či za nich občas nastupujú aj extraligisti, ale skôr si myslím, že nie. Uvidíme, ako na tom budú naši chalani, ktorých trápili zdravotné problémy. Peter Lužák v Cíferi kríval, Ľubo Bočkay hral len záverečné minúty. Chceme však vyhrať. Verím, že opäť prídu do hľadiska v početnom množstve ľudia. Veľmi milo ma prekvapilo, koľko fanúšikov bolo na tribúnach v dueli so Záhorákmi. Mnohí si odo mňa pýtajú rozpisy, kedy sa bude hrávať, teší nás, že hádzaná ľudí znova chytila,“ dodal Filip Ruman.

 

Trnavčania sú po troch kolách s piatimi bodmi na druhom mieste tabuľky, súťaž vedie s plným počtom bodov Pezinok. Cífer je siedmy.

 

1. liga – 3. kolo:

Sokol Cífer – HBC Trnava 22:29 (14:15)
CÍFER: Marušinec, L. Dudžák – Lovás 1, Kobela 1, Minárik, Medový 2, Čík 1, Glasa 4, Grich 1, Šiška, Gbelec 2, Šramel 7, F. Tománek 3, Čepec, Mego, Kovačič. Tréner: Šramel.
TRNAVA: Just, Augustín, Kosák – Mančuška 8, Mikovic 5, Laho 5, K. Baran 3, Ruman 3, Djordjevič 3,  Lužák 2, Poklop, Chudý, Bočkay, Pavlík, Iliev, T. Duždák. Tréner: Teplanský.
Pokutové hody: 0/0 – 5/3, Vylúčení: 4 – 6

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama