Volejbalistky Hit UCM Trnava zdolali Prešov, podporili bývalú spoluhráčku

ŠPORT - Volejbal | 5.10.2022, 07.00, prispievatelia

Moniku Šimkovú zákerná choroba pripravila o sľubne rozvíjajúcu sa kariéru, v trnavskom klube na jej podporu zorganizovali zbierku.

Trnavský klub podporil bývalú hráčku Moniku Šimkovú. Foto: Zuzana Branišová

Trnavské volejbalistky vyhrali v druhom kole Niké extraligy žien nad VK Prešov 3:0. Hráčky Hit UCM Trnava vstúpili do nedeľného zápasu lepšie, keď v prvom sete zatlačili súperky podaním a razantnými útokmi nedávali  Prešovčankám šancu myslieť na úspech.

Po prvom sete, v ktorom východniarky získali iba 13 bodov, sa však v ďalšom priebehu zápasu zlepšili. Krajné smečiarky sa začali od druhého setu presadzovať a zlepšili aj obranu v poli.

Domáce Trnavčanky nepoľavili v koncentrácii. Hlavný tréner Rastislav Filípek si pomohol pripravenými striedaniami na podaní a do obrany na sieti, v ktorom každá hráčka pomohla k zisku ďalších bodov pre domáce.

Kvalitný variabilný servis predviedli nové talentované mladé hráčky v tíme – Ema Chovanová a Natália Jánošíková.

Počas celého zápasu v domácom družstve dominovali smečiarky Rosinská s Konárovou, ktoré spolu vybojovali 34 bodov pre Trnavu (Rosinská bola vyhlásená za najlepšiu hráčku zápasu za domáce).

Preto ani zlepšený výkon hostiek nestačil na koncentrované domáce. Druhý set ukončila smečom striedajúca nahrávačka Mlynarčíková, ktorá pôsobí v tejto sezóne na M-S hosťovaní z Liptovského Hrádku.

Podobný priebeh mal aj tretí set. Trnavčanky pokračovali vo svojej hre a plnili taktické pokyny trénera, čím si počas celého setu udržiavali mierny náskok, ktorý postupne zvyšovali a v závere sa tešili z víťazstva a troch bodov.

Pre Hit UCM Trnava to bola výhra v druhom zápase za sebou a so 6 bodmi sú priebežne na 4. mieste.

Momentka zo zápasu. Foto: Zuzana Branišová

Medzi divákmi chýbala kapitánka Tatiana Grófová, ktorá sa lieči zo zranenia a držala palce svojim dievčatám na diaľku. Družstvo malo počas zápasu na dresoch značku "TG12", čím symbolicky bojovali na ihrisku aj so svojou kapitánkou.

Pred zápasom predseda Volejbalového oddielu Hit Trnava Miloslav Duchoň odovzdal symbolický šek Monike Šimkovej, bývalej hráčke Hit UCM Trnava.

V reakcii na zákerné ochorenie, ktorú ju postihlo počas pobytu v USA, zorganizoval Hit Trnava zbierku formou predaja tričiek s nápisom HIT4MON na jej podporu.

Výťažok z predaja ako aj peňažné dary budú pomáhať Monike Šimkovej, ktorá počas celého zápasu fandila svojim kamarátkam a na konci sa k nim pridala pri spoločnej fotografii.

V treťom kole Niké extraligy žien v sobotu 8. októbra cestujú hráčky Hit UCM Trnava do Nitry. Zápas proti Volley project UKF Nitra sa začne od 19.00 a diváci ho môžu sledovať na Nike TV aj s komentárom.

Hit UCM Trnava – VK Prešov 3:0 (13, 21, 17)
Rozhodovali: Hudák a Moravčík, 150 divákov.

Hit UCM: Sukovská 3, Sivíčeková 3, Rosinská 19, Límová 3 Povrazníková 7, Konárová 15, liberka Poláčková (Chovanová 0, Jánošíková 1, Mlynarčíková 1). Tréner: R. Filípek.
VK: Pisarčíková 9, Lukáčová 4, V. Novotná 9, Paulínyová 12, Schniererová 12, Gécziová 1, liberá Štefaníková a Šromovská (Chovancová 0). Tréner: M. Sopko st.

Hráčky zápasu: Michaela Rosinská (Hit UCM Trnava) – Petra Štefaníková (VK Prešov)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Hrali sme dobre, koncentrovane, s minimom chýb, ktoré našťastie neprichádzali v sériách. Tým sme držali Prešov stále bodovo pod nami, aj keď v druhom a treťom sete prišlo k výraznému zlepšeniu hry z ich strany.“

Martin Sopko st., tréner VK: „Z našej strany až prílišný rešpekt z hráčok súpera. Je ťažké bojovať proti dvom protivníkom naraz. Bola to Trnava a naša hlava, kde sme ihneď po dvoch-troch loptách na začiatku prvého setu stratili kontrolu nad svojou mentálnou silou, nad sebadôverou. Trnava nás zatlačila kvalitným podaním, s ktorým sme si nevedeli absolútne poradiť, z toho pramenila naša slabá efektivita v útoku. Postupne sme to začali prelamovať a aj keď nám prihrávka nefungovala celý zápas, na útoku sa to začalo zlepšovať a aspoň na pár chvíľ sme dokázali Trnave znepríjemniť zápas a byť vyrovnaným súperom. To však absolútne nestačí na túto úroveň. Dôležitá lekcia pre mňa, pre dievčatá. Netreba panikáriť, ideme ďalej pracovať, aby sme začali ovládať loptu viac a viac. Ak začneme ovládať loptu, začne nás počúvať aj hlava...“