Trnavské rybníky
reklama

Trnavský rínek priniesie nielen dobré jedlo, ale aj bohatý sprievodný program

AKTUALITY - Trnava | 5.10.2022, 08.36, prispievatelia

Záujemcovia sa budú môcť dozvedieť, ktoré filmové príbehy sú spojené s Kapitulskou ulicou. Vystúpi viacero kapiel, budú aj divadielky pre deti a iné.

Trnavský rínek priniesie nielen dobré jedlo, ale aj bohatý sprievodný program

Ilustračné foto: Kamarian Photography

reklama

 

Obľúbený Trnavský rínek hlási návrat. Uskutoční sa v sobotu 15. októbra od 9:00 do 17:00 už tradične na Kapitulskej ulici, Mikulášskom námestí a v Ulici Mikuláša Schneidera Trnavského.

 

Novinkou bude rozšírenie priestoru aj o otvorený dvor v Dome hudby.

 

Rínek sa odeje do farieb jesene pod korunami stromov parku na Kapitulskej ulici a predstaví 130 predajcov a predajkýň lokálnych a poctivých značiek.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Na trhu nájdete originálne kúsky oblečenia, knihy, kvety, prírodnú kozmetiku, drevené či textilné hračky pre deti.

 

Zásobiť môžete aj svoju zimnú špajzu chutnými lekvármi, chilli omáčkami, sirupmi, aróniou, sušeným ovocím alebo voňavým korením. A bude aj dosť kávy, čaju, koláčov a iných dobrôt.

 

Trnavský rínek je okrem trhu aj malým pouličným festivalom v centre Trnavy a organizačný tím z Bronco n.o. vás pozýva na skvelý celodenný sprievodný program.

 

O hudbu sa postarajú lokálni Ychabods - pestrá zmes rocku inšpirovaná hudbou 60 – 90. rokov, rezká rómska cimbálovka Gypsy Elegance a z Čiech príde do Trnavy zahrať partizánska dychovka Merbo Trubky.

 

V Schneiderovej uličke budú počas celého dňa vyhrávať pouliční muzikanti.

 

Ilustračné foto: Kamarian Photography

 

 

Až tri detské divadelné predstavenia vás čakajú tentoraz v Dome hudby na Schneiderovej ulici. Tento krásny dvor v spolupráci s Baterkárňou ponúkne miesto kreatívnym dielňam, diskusiám a ochutnávke ukrajinských jedál.

 

V parku na Kapitulskej sa bude tvoriť, čítať, hrať a spievať. Je to totiž sídlo workshop zóny zastrešujúcej rôzne lokálne škôlky, detské kluby a iniciatívy.

 

 Aj tento raz budú pripravené tekvice na výrobu strašidielok, ktoré si deti môžu rôzne dotvoriť a zobrať domov. Svoje miesto tu bude mať aj trnavské Divadlo Jána Palárika a Trnavské rádio, ktoré počas dňa bude robiť rozhovory a vstupy do živého vysielania. 

 

Emília Valachovičová, obľúbená sprievodkyňa Trnavou, pre návštevníkov Rínku o 13.00 odhalí filmové príbehy spojené s Kapitulskou ulicou.

 

Dozviete sa, kde a aké filmy sa točili v tejto krásnej historickej časti nášho mesta. Stretnutie bude pri súsoší na Námestí sv. Mikuláša.

 

Trnavský rínek organizuje Bronco n.o. v spolupráci s mestom Trnava.
 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama