Trnavské rybníky
reklama

Cena tepla v Trnave vzrastie podľa primátora Bročku len minimálne

AKTUALITY - Voľby | 5.10.2022, 14.56, prispievatelia

Samospráva podľa Bročku pomôže tým obyvateľom Trnavy, ktorých by mohlo zvyšovanie cien energií dostať do problémov.

Cena tepla v Trnave vzrastie podľa primátora Bročku len minimálne

Ilustračné foto: pixabay.com

reklama

 

Cena tepla dodávaného z centrálneho zdroja vzrastie v Trnave len minimálne, pôjde o jednotky percent. Informoval o tom na sociálnej sieti primátor Trnavy Peter Bročka po stretnutí s vedením MH Teplárenského holdingu a správcovskej organizácie Stefe Trnava.

 

Bročka pripomenul, že Trnava má dlhodobo najlacnejšie teplo z miest s centrálnym zdrojom a jednu z najnižších cien na Slovensku vôbec.

 

Je to vďaka tomu, že hlavným zdrojom tepla pre Trnavu je jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach, ako aj vďaka podielu mesta v spoločnosti Stefe Trnava, ktorá distribuuje teplo do viac ako 17-tisíc domácností a 562 inštitúcií a komerčných objektov v Trnave.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

Samospráva podľa Bročku pomôže tým obyvateľom, ktorých by mohlo zvyšovanie cien energií dostať do problémov.

 

„Uvidíme, aké opatrenia budú na konci dňa prijaté na úrovni Európskej únie a vlády SR, ale mesto bude pripravené v prípade potreby alokovať finančné prostriedky pre najohrozenejšie skupiny obyvateľov, ktorých by sa mohla energetická kríza závažne dotknúť,“ dodal trnavský primátor

 

MH Teplárenský holding vznikol 1. mája 2022. Prepája a zefektívňuje aktivity šiestich štátnych teplárenských spoločností v Bratislave, Trnave, Zvolene, Martine, Žiline a v Košiciach.

 

Súčasťou holdingu sa stala aj pôvodná štátna spoločnosť Trnavská teplárenská, ktorá zabezpečovala dodávky tepla pre priemysel, verejný sektor aj domácnosti na území Trnavy.

 

Jediným akcionárom MH Teplárenský holding je MH Manažment.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama