Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak ide po rokoch do Banskej Bystrice, Gašparík očakáva iný zápas ako doma

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.10.2022, 14.58, prispievatelia

Andelom v odvete s tímom zo stredného Slovenska bude chýbať päť zranených hráčov.

Spartak ide po rokoch do Banskej Bystrice, Gašparík očakáva iný zápas ako doma

Erik Daniel pri tréningovom súboji s Ali Babom. Foto (3x): Ján Král

3XP iontové nápoje
reklama

 

Spartakovci vyhrali v nedeľu na pôde Zlatých Moraviec 3:0. Predviedli presvedčivý ofenzívny výkon, v druhom polčase v podstate súpera úplne prevalcovali.

 

Tréner andelov Michal Gašparík to vyzdvihol, zároveň však mužstvo v úvode týždňa podrobil analýze nedostatkov v defenzívnej hre.

 

Nebol totiž spokojný s postavením a riešeniami v situáciách, ktoré by sa v inom stretnutí mohli  nepríjemne vrátiť. 

reklama


V aktuálnej sezóne čoraz častejšie využívali andeli systém 3-5-2, ktorým sa prezentovali aj v Zlatých Moravciach a je alternatívou k zaužívanej schéme 4-1-4-1, alebo ak chceme 4-3-3.


„Systém 3-5-2 je využiteľný v ofenzíve, keď hráme do plných a potrebujeme byť ešte efektívnejší v útočnej tretine ihriska. Vtedy tam máme o hráča naviac a vieme si s tým dobre poradiť, či už cez rôzne narážačky, tandemy a predbiehania. V systéme 4-3-3 zase máme viac zažitých automatizmov a sme bezpečnejší z pohľadu defenzívy pri stratách lôpt. Mužstvu som povedal, že už som tu dosť dlho na to, aby sme sa poznali, mali zaužívané veci a mohli sme prejsť aj počas stretnutia zo systému do systému a tímu to nespôsobilo problém,“ povedal Michal Gašparík.


Práve v systéme s dvoma útočníkmi vynikla na hrote vedľa Ristovskeho letná posila Taiwo. „Vnímam ho skôr viac ako útočníka, ale aj keď hrá z krídla, dokáže sa dotláčať do pozície druhého útočníka a vieme potom jeho stranu nechať otvorenú pre Mikoviča alebo Bolajiho,“ uviedol trnavský kouč. 

 

Už z jeho slov je jasné, že Nigérijčan mužstvu priniesol ďalšie možnosti hernej variability.

 

Michal Gašparík.

 

 

Celkovo, na zápasovom prejave Spartaka vidno nárast formy viacerých hráčov. Nie nadarmo sú Trnavčania aktuálne na druhom mieste tabuľky. 


To budú chcieť aj potvrdiť aj v sobotu 8. októbra o 18:00, keď nastúpia na ďalší ligový duel v Banskej Bystrici.


Pod Urpín sa chystá trnavské mužstvo povzbudiť početná skupina fanúšikov. Do srdca Slovenska prídu spartakovci na ligový zápas po dlhých rokoch, navyše, Dukla už hráva na zrekonštruovanom štadióne.

 

Lákadiel je teda viacero, vrátane babieho leta a príjemných 20-stupňových teplôt.


Navyše, Spartak má súperovi čo vracať, veď v úvode sezóny „vojakom“ nečakane doma podľahol 1:2. Hostia boli vtedy mimoriadne efektívni, z dvoch vážnejších šancí dvakrát skórovali.


„Banská Bystrica v poslednom čase získala veľa bodov, sú teraz už oveľa sebavedomejší a hrajú ofenzívnejšie. Predpokladám, že našou kvalitou ich donútime k tomu, aby viac bránili, ale myslím si, že už to nebude taký zápas ako u nás doma,“ myslí si Gašparík.


„S tými istými menami hrajú dva rôzne systémy, buď 3-5-2 alebo 4-2-3-1. Očakávam, že v jednom z nich proti nám vyrukujú. Chystáme sa na oba z pohľadu ofenzívy aj defenzívy. Verím, že iniciatívu v zápase preberieme my. Dôležité bude, aby sme neinkasovali, čo sa nám v posledných zápasoch darí. Zároveň chceme, aby sme si našou kvalitou vedeli otvoriť okienka v ich defenzíve a streliť góly.“

 

Bolaji a Bukata počas štvrtkového tréningu iba individuálne behali.

 


Štvrtkový tréning vynechali Tumma a Paur, individuálne sa pripravovali Bukata a Bolaji. Po krátkej viróze už naplno zarezával Boateng.


„Paura ešte zlomenina bolí, nemôže dobre dostupovať. Pripravuje sa len v posilňovni alebo na bicykli. Bukata behá dlhšie, vždy ale má ešte určité bolestivé odozvy, takže zvyšovanie intenzity záťaže sa mu dávkuje len postupne, ešte však pri ňom musíme byť trpezliví. Bolaji mal natiahnutý sval, verím, že čoskoro sa pridá k mužstvu. Tummu trápia poškodené väzy, potrebuje asi mesiac oddychu,“ zhrnul absencie Gašparík.


Dodajme, že dlhodobo mimo hry je brankár Rusov.

 

Zaujímavosťou je, že v rámci týždenného tréningového mikrocyklu sa na niektorých tréningoch objavili aj hráči z dorasteneckej kategórie.

 

Tento týždeň absolvoval jednotku s A-tímom ofenzívny stredový hráč Sebastian Nagy. „Máme v pláne v tomto trende pokračovať, niektorí z mladíkov dostanú príležitosť aj v zimnej príprave,“ uzavrel Gašparík.

 

Aktuálna tabuľka Fortuna ligy:

1

 

ŠK Slovan Bratislava

  11 8 2 1 26:8 26        

2

 

FC Spartak Trnava

  12 6 4 2 22:10 22        

3

 

FK Železiarne Podbrezová

  11 5 5 1 18:11 20        

4

 

MŠK Žilina

  12 5 4 3 18:12 19        

5

 

FK DAC 1904 Dunajská Streda   

  11    5   4   2      15:9       19        

6

 

MFK Ružomberok

  11 4 5 2 15:12 17        

7

 

MFK Dukla Banská Bystrica

  12 5 1 6 17:21 16        

8

 

MFK Skalica

  12 2 6 4 9:15 12        

9

 

AS Trenčín

  12 3 3 6 8:17 12        

10

 

MFK Zemplín Michalovce

  11 3 2 6 12:20 11        

11

 

FC ViOn Zlaté Moravce

  11 1 4 6 8:19 7        

12 

 

MFK Tatran Liptovský Mikuláš

  12 0 4 8 10:24 4

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama