Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Polícia bude v kraji vo zvýšenej miere kontrolovať rýchlosť a alkohol u vodičov

AKTUALITY - Trnava | 6.10.2022, 16.09, prispievatelia

Nehody, pri ktorých zohral úlohu alkohol, sa opakujú aj v Trnavskom kraji. Polícia chystá opatrenia.

Polícia bude v kraji vo zvýšenej miere kontrolovať rýchlosť a alkohol u vodičov

Jednou z nehôd v Trnave, pri ktorých zohral úlohu alkohol, bola januárová nehoda pri cukrovare. Pri dychovej skúške na alkohol vodičke, ktorá skončila s autom na chodníku, vtedy polícia namerala takmer dve promile. Foto: Polícia

reklama

 

Policajti v Trnavskom kraji budú v rámci bežnej služby vo zvýšenej miere dohliadať na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a vykonávať s vodičmi dychové skúšky na alkohol.

 

Najmä na miestach, kde je zvýšené riziko ohrozenia chodcov či cyklistov, sa podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej zamerajú na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti.

 

„Žiaľ, aj na cestách v našom kraji sa stále objavujú vodiči, ktorí sú schopní sadnúť si za volant auta opití, prípadne takí, ktorí nemajú problém letieť cez obce a mestá vysokou rýchlosťou. Práve na takéto nezodpovedné správanie sa za volantom bude upriamená naša pozornosť,“ informovala Zlatica Antalová.

reklama

 

Napríklad vo februári tohto roku v okrese Dunajská Streda došlo k dvom dopravným nehodám, ktorých vodiči náraz do stromu neprežili. V oboch prípadoch mali v krvi 1,73 promile alkoholu.

 

V marci zasa policajti v Trnave zastavili cudzinca, ktorému namerali v dychu 4,6 promile. O pár dní nafúkal opäť, tentoraz 3 promile.

 

V okrese Piešťany zasa havaroval 53-ročný vodič, ktorý nafúkal 3,02 promile.

 

Udalosti na cestách z posledných dní by podľa polície mali byť mementom pre všetkých, ktorí majú pocit, že im sa nič zlé nemôže stať.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama