Trnavské rybníky
reklama

Kandidáti na primátora Trnavy Baroš a Galbavý pripúšťajú, že sa jeden z nich vzdá

AKTUALITY - Voľby | 7.10.2022, 07.00, prispievatelia

Naopak, ďalší kandidát Matej Lančarič si nevie predstaviť, že by sa vzdal v prospech iného uchádzača o kreslo prvého muža Trnavy.

Kandidáti na primátora Trnavy Baroš a Galbavý pripúšťajú, že sa jeden z nich vzdá

Na diskusii kandidátov v Malom Berlíne sa zúčastnili podľa prieskumu štyria najsilnejší kandidáti. Na fotografii zľava moderátor Michal Kovačič a kandidáti Branislav Baroš, Marián Galbavý, Peter Bročka a Matej Lančarič. Reprofoto: facebook.com/Nadácia Zastavme korupciu

Cukrovar
reklama

 

Jeden z dvojice uchádzačov o kreslo primátora Trnavy Branislav Baroš – Marián Galbavý sa pravdepodobne vzdá kandidatúry.

 

Obaja o tejto možnosti hovorili vo štvrtok večer počas prvej spoločnej diskusie kandidátov na post prvého muža Trnavy, ktorú organizovala Nadácia Zastavme korupciu.

 

Naopak, ďalší kandidát Matej Lančarič možnosť, že by sa vzdal v prospech niekoho iného, jednoznačne odmietol. „Neviem si to ani predstaviť,“ odpovedal Lančarič na otázku moderátora Michala Kovačiča .

Dni zdravia
reklama

 

Marián Galbavý v diskusii potvrdil, že cieľom je dosiahnuť, aby stál proti súčasnému primátorovi len jeden kandidát. „Aby sme mali jasnú odpoveď na to, či si ľudia želajú, aby mesto pokračovalo tým smerom, ktorým sa vybralo,“ vysvetlil.

 

Očakáva, že posledný týždeň pred voľbami bude ešte horúci a budú prebiehať rokovania. Zároveň potvrdil, že v prípade dohody by z volieb odstúpil.

 

Ochotu dohodnúť sa na jednom kandidátovi potvrdil aj Branislav Baroš. „Je tu vôľa v Trnave vymeniť súčasné vedenie mesta. Nájdeme kľúč, ktorým to vyriešime,“ dodal Baroš, ktorý je podľa prieskumu agentúry Focus pre Markízu po Petrovi Bročkovi druhý najsilnejší kandidát.

 

Ďalším v poradí je Matej Lančarič a po vzdaní sa Zuzany Bošnákovej nasleduje Marián Galbavý.

 

Komunálne voľby budú v sobotu 29. októbra od 7:00 do 20:00.

(pm)

 

Takmer dvojhodinovú diskusiu kandidátov si môžete pozrieť TU.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama