Trnavské rybníky
reklama

V hlohoveckom okrese kandiduje na starostovský post rekordmanka

AKTUALITY - Voľby | 8.10.2022, 12.51, prispievatelia

V štyroch obciach hlohoveckého okresu stačí súčasným starostom na zvolenie jediný hlas, nemajú totiž volebných súperov.

V hlohoveckom okrese kandiduje na starostovský post rekordmanka

Alena Jelušová. Foto: Pavol Machovič

reklama

 

Už deviatykrát sa o post starostky Maduníc v okrese Hlohovec uchádza Alena Jelušová. Vo všetkých komunálnych voľbách od roku 1990 doteraz zvíťazila, obec teda riadi už 32 rokov.

 

V tohtoročných voľbách sa o hlasy obyvateľov Maduníc okrem nej uchádza aj náčelník obecnej polície Štefan Kessl, dôchodca Oto Lobodáš a systémový inžinier Peter Zachar, všetci idú do volieb ako nezávislí kandidáti.

 

Alena Jelušová vedie Madunice od 1. apríla 1990, po politických zmenách bola vtedy kooptovaná do funkcie predsedníčky končiaceho národného výboru.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

V novembri 1990 vyhrala komunálne voľby ako kandidátka Verejnosti proti násiliu, vtedy mala jedného protikandidáta. Potom už v komunálnych voľbách víťazila každé štyri roky.

 

V okrese Hlohovec je 24 samospráv, o 22 miest starostov a miesta primátorov Hlohovca a Leopoldova sa v komunálnych voľbách 29. októbra uchádza 54 kandidátov.

 

Kandidátke na starostku Dolných Zeleníc Dagmar Jakubcovej a kandidátom na starostu Jalšového Mariánovi Paulovičovi, Pastuchova Danielovi TejkaloviTrakovíc Ľudovítovi Tolarovičovi stačí na zvolenie jeden hlas, pretože nemajú protikandidátov.

 

Voľby starostov, primátorov a poslancov sa budú na celom Slovensku konať spoločne s krajskými voľbami v sobotu 29. októbra.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama