Futbal, 8. liga A: Boleráz B pokračuje vo víťazstvách, Modranka zdolala Košolnú

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.10.2022, 07.00, prispievatelia

Modranka sa po minulotýždňovom zakopnutí v Bíňovciach opäť vrátila do víťazných koľají, rovnako aj Križovany a Bohdanovce. Keďže Boleráz B pokračuje vo víťaznej šnúre, udržiava si na čele tabuľky pred svojimi prenasledovateľmi štvorbodový náskok.

V dueli Voderád s Bielym Kostolom gól nepadol. Foto: Ján Král

Modranka už v tomto kole nezaváhala, o víťazstvo nad Košolnou sa ako správny kapitán postaral Richard Sekera, autor troch gólov.

Boleráz B zostáva aj po desiatich kolách bez prehry. Najnovšie vyhral u susedov v Bíňovciach, opäť gólmi Danišovcov. Tentoraz dal dva Marek Daniš, ktorý je po desiatich kolách s pätnástimi gólmi na čele tabuľky strelcov, o jeden sa postaral aj Jaroslav Daniš. Domáci v závere zápasu skórovali dvakrát, ale na body to tentoraz nestačilo.

Križovany nad Dudváhom zdolali Dechtice až prekvapujúco ľahko. Domáci sa ujali vedenia gólom z pokutového kopu, do polčasu pridali ešte jeden. Ďalších dvoch gólov sa diváci dočkali až v závere zápasu, strieľali ich len Križovany.

Bohdanovce to s Dolnými Orešanmi mali o niečo ťažšie. Vedenia sa ujali už v 6. minúte, ale hostia ešte pred polčasovou prestávkou vyrovnali. Remíza sa nepozdávala domácemu Kollárovi, ktorý v priebehu niekoľkých minút skóroval dvakrát. Dolné Orešany ešte výsledok skorigovali gólom z pokutového kopu. Treba však povedať, že hrali od 34. minúte bez vylúčeného Ostrovského. Ten najskôr inkasoval za faul žltú kartu, vzápätí za vyjadrenie na adresu hlavného rozhodcu aj červenú.

Trnavská Slávia sa vrátila zo Suchej nad Parnou nasucho. Na čo i len bod nestačili ani dva góly Záhoru, rovnako dva dal totiž aj domáci Lastovička a jeden pridal Rybařík.

Vo Voderadoch mali cez víkend hody, ale rozhodne nie strelecké. Duel s Bielym Kostolom sa skončil bezgólovou remízou.

V nedeľnej dohrávke uspela Dolná Krupá na ihrisku Smoleníc, po góloch Peška a Timoteja Slabého vyhrala 2:0.