Futbal, 7. liga: Siladice vyhrali v Ružindole, Šuranovci si body rozdelili

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.10.2022, 17.33, Ján Král

Zelenču sa v desiatom kole 7. ligy podaril dokonalý obrat. V 19. minúte síce doma prehrával s Hornými Orešanmi 0:2, ešte do prestávky však vyrovnal a po zmene strán ďalšími gólmi zariadil víťazstvo 5:2. Po dva presné zásahy v zápase dosiahli domáci Pavelek a Vladimír Formanko.

Futbal, 7. liga: Siladice vyhrali v Ružindole, Šuranovci si body rozdelili

Cíferčan Tomáš Grosman to proti Kátlovčanom skúšal aj spoza šestnástky, do listiny strelcov sa ale tentoraz nezapísal. Foto: Ján Král

V súboji trénerov Šuranovcov sa zrodila remíza. Do vedenia išli Kátlovce, ktoré vedie František Šuran, zásluhou gólu Lukáša Hlavatoviča. Cífer, ktorý má pod palcom Jozef Šuran, vyrovnal v 25. minúte Lukovičom. Po zmene strán sa hostia zamerali na blokovú defenzívu, viac z hry mali domáci, skórovať ale už nedokázali.

Tabuľku vedie Červeník, ktorý zdolal doma Veľké Orvište 3:2. Domáci viedli už trojgólovým rozdielom, po zmene strán ale Chudý korigoval, krátko na to videl Žemla po druhom žltom faule červenú kartu a keď hostia desať minút znížili na rozdiel jedného gólu, z duelu ešte bola dráma. Červeník si ale už víťazstvo postrážil.

Druhé miesto si držia Siladice. V Ružindole síce prehrávali po zásahu Synaka, lenže k obratu zavelil Denis Bališ a dvoma gólmi, jedným z penalty, dokonal Miloš Hecht. Dvadsaťjedenročný futbalista dal v tejto sezóne už 11 gólov.

Madunice doma viedli po zásahu Kurinca nad Krakovanmi, hostia to ale nevzdali a v 81. minúte sa dočkali vyrovnania z kopačky Šurina.

Tímom z čela tabuľky dýcha na chrbát štvrtý Majcichov. Na lídra tabuľky stráca po výhre nad Bučanmi 2:0 stále iba štyri body. Víťazstvo Majcichov zariadili Ondriš a v samom závere Jasovský.

Zvončín zvíťazil v Pečeňadoch 3:2. V dueli viedol už dvojgólovým rozdielom po zásahoch Vyskoča a Hmama, lenže Volek a najlepší strelec súťaže Blanárik vyrovnali. Duel vyvrcholil v 84. minúte, keď víťazstvo strhol na stranu hostí Glasa. Následne ešte vylúčil rozhodca po druhej žltej karte hosťujúce Jurovatého, Pečeňady už ale vyrovnať nestihli.

7. liga – 10. kolo

Cífer – Kátlovce 1:1 (1:1)
Góly: 25. Lukovič – 14. L. Hlavatovič
CÍFER:  M. Páleník – E. Korbelič, Repa, Klačo, Hlúch, Lukovič, Hamaďák, Fekete, Grosman, Kolenič, Lietava (Glós, Paštiak)
KÁTLOVCE: Banič – Orihel, Šimončič, M. Sliva, Fančovič, L. Hlavatovič, Burčiar, D. Sliva, Cibrín, Boc, A. Pavlík

Zeleneč – Horné Orešany 5:2 (2:2)
Góly: 40. Bartovič (pen), 42. a 54. Pavelek, 56. a 65. V. Formanko – 7. Buttko, 19. A. Mekký
ZELENEČ: Neumann – V. Formanko, Kubiček, M. Formanko, Belko, Bednárik, Pavelek, Bartovič, J. Horváth, Kajma, Bogner (Mruškovič, Bukovec)
HOR. OREŠANY: Kluka – Židek, Drozda, Malacký, Ďuga, Ružička, Chorvath, A. Mekký, Buttko, Malý, M. Mekký (Rajt, Brestovanský, Jusko, Podhorský, Turcár)

Madunice – Krakovany 1:1 (0:0)
Góly: 66. Kurinec – 81. Šurin
MADUNICE: Jamrich – Janíček, Žuffa, Strecký, Hargaš, Mráz, Masnica, Belica, Lulovič, Kurinec, Slovák (Mráz, Lacheta)
KRAKOVANY: T. Holán – A. Holán, Ďuračka, Gažík, Orviský, Valo, Šurin, Spál, Stolárik, Potrok, Uváček (Machač, Grivalský, R. Vavrinec, Š. Pažík, Andrísek)

Ružindol – Siladice 1:3 (1:2)
Góly: 17. Synak – 32. D. Bališ, 35. a 54. Hecht (prvý z pen)
RUŽINDOL: Uhlár – M. Turoň, Penyak, Synak, Adamčík, Tomašovič, Minarovič, Tomovič, Moncman, Ostrý, Kubíček (Parnahaj, Bardáč, D. Turoň)
SILADICE: Svitek – Vido, Rau, D. Bališ, Mesároš, O. Sekereš, B. Bališ, Hecht, Ertl, Veselský, F. Lančarič (Kadlec, Bango, Laurinec)