Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí hádzanári vyhrali u lídra z Pezinka a dostali sa na čelo tabuľky

ŠPORT - Hádzaná | 11.10.2022, 21.15, Ján Král

V bojovnom zápase rozhodoval napínavý záver, Trnavčanom pomohol aj výkon brankára.

Trnavskí hádzanári vyhrali u lídra z Pezinka a dostali sa na čelo tabuľky

Uprostred v modrom pri bránení Karol Baran. Archívne foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Hádzanári HBC Trnava vyhrali v utorňajšej predohrávke 5. kola prvej hádzanárskej ligy v Pezinku 27:26.


Vo vyrovnanom dueli nepustili Trnavčania lídra tabuľky do viac ako dvojgólového náskoku, ktorý však časom dokázali stiahnuť a cez prestávku svietil na ukazovateli skóre stav 13:13.


V 47. minúte sa Trnavčania dostali do dvojgólovej výhody, domáci však dokázali časom vyrovnať. Rozhodnutie prišlo v záverečných dvoch minútach.

ŠUPA technika
reklama

 

Mokryš poslal Trnavu do vedenia na 26:25, Mojzes zvýšil na 27:25, následne Augustín chytil sedmičku bývalému trnavskému hráčovi Vaňovi a domáci už len dokázali korigovať na rozdiel gólu z ďalšej sedmičky Baďuru, keď predtým červenú kartu videl za faul Karol Baran.


„Toto bol zatiaľ asi najťažší zápas, nebol to pre divákov pekný duel, zrodilo sa veľa technických chýb, skôr to bolo o bojovnosti, dreli sme. Vyzdvihnúť musím, že nás výrazne podržal brankár Braňo Augustín,“ zhodnotil zápas Karol Baran.


„Prišli nám pomôcť traja chlapci z Nových Zámkov a Mokryš, Mojzes a Cingel, ktorých máme na súpiske. Veľmi dobre zapadli, potiahli zápas. Bolo vidno ich skúsenosti, ktoré majú z vrcholových líg. Musím však vyzdvihnúť celý mančaft, bojoval. Nastúpili aj mladí hráči, pridali sa k výkonu, snažili sa,“ pokračoval trnavský pivot.


Trnavčania sa dostali na čelo tabuľky, pravda, vďaka predohrávke majú o zápas viac ako ich konkurent Záhoráci.


„Stále si hovoríme, že nejde o výsledky, ale aby sme zapracovali mladých do kádra a boli časom schopní to pre nás prevziať. Samozrejme, ako športovci nechceme prehrávať a každý zápas túžime vyhrať, každý jeden ideme na víťazstvo.“


Trnavčania predohrávali zápas, pretože v riadnom hracom čase piateho kola budú štartovať na turnaji starých pánov v Bratislave.

 

V ligovom stretnutí sa doma opäť predstavia 30. októbra o o 16:00, keď privítajú v Mestskej športovej hale v Trnave Smartpoint Malacky. 


„Verím, že opäť prídu ľudia v hojnom počte. Tešíme sa z atmosféry, prvé dva domáce zápasy bola výborná. Nepamätám si počas kariéry, že by to až takto na našich zápasoch žilo. Vidno, že ľudí hádzaná baví a chýbala im. Každý zápas nás bolí, ale povedal by som, že pri hádzanej mladneme aj my. Od zápasu k zápasu sa tešíme, sme dobrá partia. Vyhrávame, nálada v tíme je výborná. Teraz sme radi, že si trochu cez repre pauzu aj oddýchneme, máme totiž boľačky, kĺby a chrbty dostávajú zabrať. Keď však príde ďalší zápas, znova budeme nahecovaní,“ dodal Karol Baran.

 

Predohrávka 5. kola prvej ligy:

ŠKH Agrokarpaty Pezinok - HBC Trnava 26:27 (13:13)
HBC: Augustín, Kosák – Mokryš 7, Mojzes 6, Bočkay 4, M. Baran 4, Laho 3, Mančuška 3, T. Dudžák 1, Cozens, Benczy, K. Baran, Djordjevič, Hrnčár, Cingel, Chudý. Tréner: Teplanský.
Pokutové hody: 5/3 – 5/2. Vylúčení: 5 – 5, ČK: K: Baran

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama