Atlétka Slávie Lenka Gymerská je vo svojej kategórii najrýchlejšou Európankou

ŠPORT - Atletika | 12.10.2022, 16.47, Ján Král

Trnavská Slávia dosiahla úspech aj v kolektívoch, staršie žiačky sa stali atletickými majsterkami Slovenska.

Lenka Gymerská. Foto: Slovenský atletický zväz

Lenka Gymerská je podľa tabuliek najrýchlejšou Európankou v behu na 400 metrov v kategórii žiačok do 16 rokov za rok 2022.

Atlétku Slávie Trnava na tohtoročný piedestál vyniesol strieborný výkon z Európskeho olympijského festivalu mládeže v Banskej Bystrici, kde zabehla výkon 55,23 sekundy. O úspechu informoval Slovenský atletický zväz.

Zverenkyni trénera Lukáša Kotolu zároveň vo svetovom rebríčku patrí piate miesto vo svetových tabuľkách za Američankami Franklinovou (54,00), Spinksovou (54,65) a Austrálčankami Hurdmanovou (54,96) a Boothroydovou (55,08).

Majstrovský titul žiačok Slávie

AŠK Slávia dosiahla úspech aj na domácej atletickej scéne. Majstrovský titul v kategórii starších žiačok získal tím dievčat z Trnavy. Posledné medaily sezóny sa udeľovali na dráhe v Dubnici nad Váhom.

Trnavčanky po minuloročnom piatom mieste získali prvenstvo. So ziskom 208 bodov triumfovali pred Sláviou Trenčín (147) a Našou atletikou Bratislava (133). AK Bojničky obsadili štvrtú priečku.

Majstrovský tím žiačok Slávie Trnava. Foto: atletika.sk

Aj v tomto prípade má výrazná podpis pod úspechom Slávie Lenka Gymerská, ktorá za víťazstvo v behu na 60 metrov, druhé miesto v behu na 150 m a tretie vo výške získala celkovo 28 bodov.

Jej tímová kolegyňa Emma Karhanová ovládla súťaž diskárok, skončila tretia v diaľke a 10. v guli, za čo prispela do tímového súčtu 20 bodmi.

AŠK Slávia Trnava mala v Dubnici tieto želiezka v ohni: Gymerská, Prvá, Sviteková, N. Šiková, S. Šiková, Lelovská, Susková, Boledovičová, Čontofalská, Sopková, Libichová, Kulichová, Stanová, Pereslény, Hagarová, Budaiová, Krchňáková, Šilhavá, Indrišková a Supeková.