Futbal, 8. liga B: Veľké Kostoľany zdolali Leopoldov, Trakovice ďalej víťazia

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.10.2022, 10.18, prispievatelia

Po minulotýždňovej prekvapujúcej prehre Veľkých Kostolian sa v tomto kole už všetko vrátilo do starých koľají. Veľké Kostoľany nezaváhali a zvíťazili v Leopoldove, vedúce Moravany zdolali doma Ostrov. A už štvrtý zápas v rade za sebou Trakovice. V sobotných zápasoch 11. kola vytiahli rozhodcovia červené karty v Prašníku aj v Leopoldove.

Momentka zo zápasu Trakovice - Chtelnica. Foto: facebooková stránka FTC Trakovice

V Leopoldove padali góly už v prvých minútach zápasu. Na gól domácich z 3. minúty reagovali hostia z Veľkých Kostolian ihneď vyrovnávajúcim gólom, do polčasu pridali ešte ďalšie dva. Domáci Šuliman v druhom polčase nepremenil pokutový kop, vzápatí videl jeho spoluhráč Švestka červenú kartu. Leopoldov už potom nemal dostatok síl na vyrovnanie, a tak Veľké Kostoľany brali opäť všetky body.

Z Prašníka zasa s víťazstvom odchádzali Brestovany. Postaral sa o to predovšetkým trojgólový Daniel Zlatohlávek. Domácim cestu za vyrovnaním skomplikoval Ondrej Bielik, ktorého rozhodca zhruba dvadsať minút pred koncom zápasu vylúčil.

Moravany zdolali Ostrov 5:2, dvojgólového strelca mali oba tímy - domáci Klasovitého, hostia Pikulíka. Za lídra tabuľky však trafili do siete aj Blahuta, Mihálik a Ondris.

Trakovice natiahli sériu víťazných zápasov. Po Šulekove, Borovciach a Veľkých Kostoľanoch podľa očakávania vyhrali aj nad Chtelnicou.

Dubovany si podelili body s Veselým po výsledku 2:2, hoci hostia už viedli dvojgólovým rozdielom.

V nedeľných dohrávkach Drahovce zdolali Šulekovo 4:0 a vrátili sa na druhé miesto tabuľky, Zavar si poradil s Borovcami 3:1.

8. liga B – 11. kolo

Dubovany – Veselé 2:2 (0:1)

Góly: 59. Masaryk, 78. Ferenc – 20. Sereda, 48. R. Duračka

DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, Kollár, Lužák, Ferenc, Jurda, Masarik, Lukáč, Kollár, Masaryk, Pažík (Beník, Lietavec)

VESELÉ: Ševečka – Michalčík, Konček, Strecký, Valíček, Konečný, M. Duračka, Bokor, Jurda, Sereda, R. Duračka (Makarenko, Valla)

Moravany – Ostrov 5:2 (2:1)

Góly: 12.a 71. Klasovitý, 33. Blahuta, 70. Mihálik, 81. Ondris – 39. a 74. Pikulík

MORAVANY n. V.: Lamini – Belan, Bíro, Kotula, Stredák, I. Jánošík, Jankech, Halanda, J. Jánošík, Blahuta, Klasovitý (Frankovič, Mihálik, Miklovič, Ondris, Kybych)

OSTROV: Hrubík – M. Bartoš, P. Bartoš, Pikulík, Regina, Holubek, hrčka, Gagorik, Mitošinka, Chochula, Valo (Svetlík, Fančovič, Bartuš)

Prašník – Brestovany 2:4 (1:1)

Góly: 9. Jankech (pen), 69. Priebracha – 41., 76. a 86. D. Zlatohlávek, 64. Oláh

ČK: 73. O. Bielik (Prašník)

PRAŠNÍK: Banák – R. Bielik, Balcír, Priebracha, O. Bielik, Sipos, M. Bielik, Bogora, Balcír, Jankech, Adamčík (Sudora, Kazík)

BRESTOVANY: Šery – Tančok, Spevák, Zvolenský, Klačo, Tokoš, Salviany, Vyskoč, Dorčiak, Zlatohlávek, Oláh (Krivošík, Šiška, Šmondrk)

Leopoldov – Veľké Kostoľany 3:5 (1:3)

Góly: 3. a 49. Piovarči, 67. Gligič – 5. Kollár, 19. Kollarovič, 37. Gula, 74. Krivošík, 85. Zajíček

ČK: 59. Švestka (Leopoldov)

LEOPOLDOV: Malovec – Cibrín, Gažovič, Gatci, Šuliman, Piovarči, Škoda, Krajčovič, Švestka, Lukáčik, Gligič

VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Hlúch, Mačica, Lopatka, Poláček, Uhlík, Kolarovič, Krivošík, Zajíček, Gula, Kollár (Čúzy, Lulovič)

Trakovice – Chtelnica 3:0 (1:0)

Góly: 14. Lackovič, 51. a 57. Krajčovič

TRAKOVICE: Sahraoni – Radošovský, Drgoň, Paulovič, Krajčovič, Ľ. Ščasnovič, Lackovič, Janovič, Hlatký, Jobek, Kubiš (Marek Ščasnovič, Jančička, Matej Ščasnovič, Chudý)

CHTELNICA: Pavelský – Rechtorík, Natčin, Brisuda, Slabý, Turanský, Tomáška, Mikuš, Soják, Kalaš, Zemko (Holícky, Tomašovič, Bolla, Hamrla, Kimmerling)

Drahovce – Šulekovo 4:0 (2:0)

Góly: 4. Vančo, 8. Kosa, 83. Hargaš, B7. Rusnák

DRAHOVCE: Stanko – Rusnák, Šerjeník, Onder, Poláčik, Németh, Rusnák, Vančo, Marušic, Gabriš, Kosa (Hargaš, Babečka, Rusnáčik, Zivčák, Cesnek)

ŠULEKOVO: Dávidek – Lenghart, D. Galbavý, Cibulka, Pešič, Šery, Šoka, Kolony, Stamenkovič, Hajdena, Hrobár (K. Galbavý)