Futbal, 8. liga A: Boleráz B zdolal Modranku, v Dolnej Krupej tri červené karty

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.10.2022, 20.02, prispievatelia

Béčko Bolerázu sa pomaly, ale iste vzďaluje svojim prenasledovateľom. Jedného z tých najvážnejších, Modranku, Slavoj v nedeľu pokoril. Ďalší, konkrétne Bohdanovce, len remizovali. Za pozornosť v tomto kole však stojí až šesť červených kariet.

Futbal, 8. liga A: Boleráz B zdolal Modranku, v Dolnej Krupej tri červené karty

Futbalista Slávie Trnava Dávid Kobetič (vľavo) bráni Romana Petroviča z Bíňoviec. Foto: Ján Král

Boleráz B vyhral nad Modrankou opäť hlavne zásluhou gólov Danišovcov. Tentoraz sa o ne podelili Jaroslav Daniš, strelec troch gólov, a Martin Daniš. Keďže hostia z Modranky presne trafili len dvakrát, bodový rozdiel medzi oboma súpermi sa v prospech Bolerázu opäť zväčšil.

V Dolnej Krupej sa v 67. minúte poriadne červeňalo. V tom čase už bolo o zápase so Suchou nad Parnou prakticky rozhodnuté, domáci vyhrávali 5:0. Rozhodca Zahurančík ukázal červené karty pre hrubé nešportové správanie Marekovi Gažovi z mužstva domácich a Bronovi s Lastovičkom z mužstva hostí.

V zápase Biely Kostol – Bohdanovce diváci gól nevideli, ale červenú kartu áno. Dostal ju na konci prvého polčasu Faga z Bohdanoviec.

Košolná viedla už po polčase nad Križovanmi 3:0 a zápas bez väčších problémov dotiahla do víťazného konca. Zažiaril strelec troch gólov v drese Košolnej Lukáš Matovič. Červenú kartu dostal Šuran z mužstva hostí.

Aj v zápase Dechtice – Voderady musel rozhodca ťahať z vrecka červenú kartu, v samom závere zápasu ju videl domáci Holec. Body si však viezli domov hostia z Voderád.

Zápas Slávia Trnava – Bíňovce sa zaobišiel bez červenej karty, zato až tri zo štyroch gólov padli z pokutových kopov. Hostia vyrovnali v 81. minúte, Trnavčania tak preváhali šancu odpútať sa z dna tabuľky a predbehnúť svojho súpera v boji o záchranu.

8. liga – 11. kolo:

Slávia Trnava – Bíňovce 2:2 (0:0)

Góly: 53. a 66. Záhora (oba z pen) – 55. Tománek, 81. Kostolanský (pen)

SLÁVIA: B. Hrebíček – Szorád, Kopúnek, Suja, Kobetič, Miko, Bitter, Záhora, Zelenay, Indrišek, Rogovský (Barna, Žemla, Psota, Pastyrčák, M. Hrebíček)

BÍŇOVCE: M. Krajčovič – Tarkoš, Halaša, Tománek, Ryšavý, Kostolanský, Rajnoha, Čech, Petrovič, E. Krajčovič, Opálek (Strečanský)

Boleráz B – Modranka 4:2 (1:1)

Góly: 7., 50. a 59. Jaroslav Daniš, 83. Martin Daniš – 31. Gumbír, 56. M. Karol

BOLERÁZ B: Vaško – Lopatka, P. Daniš, Kurinec, Zajíček, Tanáč, M. Daniš, J. Daniš, Vavro, Puschenreiter, J. Daniš (Martin Daniš, Mikulka, Buchan)

MODRANKA: Špernoga – Rakický, Gumbír, Kocian, Sekera, Marek Karol, Halmo, Michal Karol, Gergely, Pavle, Šige (Mackura)

Košolná – Križovany n. Dudváhom 4:1 (3:0)

Góly: 12., 36. a 83. Matovič, 32. Hudek – 39. Matula

ČK: 55. Šuran (Križovany)

KOŠOLNÁ: Tollarovič – Bobok, Mahdal, Furko, R. Hudek, Matovič, Homoľa, Greguš, D. Hudek, Mesíček, Matlák (Danišovič, Čavara)

KRIŽOVANY: Jančík – Marek Šiška, Horský, Dano, Hornaček, Sabo, Šuran, Záhumenský, Michal Šiška, Táčovský, Matula (Kapitán, Ambroš, Hrnčiar, Hutta, Šulc)

Biely Kostol – Bohdanovce 0:0

BIELY KOSTOL: Mitka – Ľ. Adámek, Malina, Posinger, Samák, Mirga, Trubač, Januš, Čmehýl, A. Adámek, Klokner (Stacho, Pocisk, Mrva)

BOHDANOVCE: Kopúnek – Mihálik, Palšovič, Riško, Skukálek, Dufek, Burian, Čmilanský, Vyskoč, Chudý, Faga (Brna, Brestovanský, Szabó)

Dolná Krupá – Suchá nad Parnou 5:1 (1:0)

Góly: 32. a 57. Selnekovič (prvý z pen), 52. a 53. Vyskoč, 59. Hetteš – 70. Ľ Fridrich

ČK: 67. M. Gažo (D. Krupá) – 67. Bron a Lastovička (Suchá n. P.)

DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – M. Gažo, Šnajder, R. Gažo, Vričan, Peško, Hetteš, Vyskoč, D. Hrčka, Selnekovič, Horváth ,Kucman, Slabý, N. Hrčka, Slabý, Sucháň)

SUCHÁ NAD PARNOU: E. Fridrich - Bron, Slovák, Pospíšil, Ľ. Fridrich, Rybařík, Tibenský, Lastovička, Zelenák, Ručka, Grman (Burian)

Dechtice - Voderady 2:3 (0:1)

Góly: 78. Heteš, 90. Srdoš – 37. Hraška, 47. Šurina, 82. Chovanec

ČK: 90. Holec (Dechtice)

DECHTICE: Drobný – Heltko, Srdoš, Holec, P. Jankovič, S. Jankovič, Maška, Danko, Krivánek, Jurkas, Novák (Heteš, Manca, Sliva)

VODERADY: Popovič – Živický, Fatranský, Rosypál, Katona, Páleník, Chovanec, Hraška, Pilka, Šurina, Bachratý (Baboš, Majka)

Dolné Orešany – Smolenice 0:0

DOLNÉ OREŠANY: Milo – Bečka, Hronský, Šergovič, Šaštinský, Tóth, Jánoška, Kamenický, Šimonovič, Rabara, Volek (Štibraný)

SMOLENICE: Ondruš – Poór, Klokner, Sýkora, Schwarz, Rangelov, Vrždiak, P. Štibraný, Temer, Taranda, Dubčák (Haberl, L. Štibraný, Lipták, Kadlec)