Futbal, 4. a 5. liga: Boleráz priviezol tri body, Vrbové zdolalo aj Hornú Krupú

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.10.2022, 17.20, Ján Král

Líder 4. ligy z Lehoty pod Vtáčnikom zaznamenal ďalšie presvedčivé víťazstvo.

Futbal, 4. a 5. liga: Boleráz priviezol tri body, Vrbové zdolalo aj Hornú Krupú

Alan Kukuč sa strelecky presadil a nasmeroval Slavoj za víťazstvom. Foto: Ján Král

Futbalisti Bolerázu pretrhli negatívnu sériu bez víťazstva a vyhrali v Leviciach 2:0. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase. Skóre otvoril v 19. minúte Kukuč a krátko na to Kollár pridal aj druhý presný zásah.

Rovnaké víťazstvo si priniesli Trebatice z Kolárova. Na gól Zulu nadviazal po polhodine hry Hlavatovič a keď domáci Isakov videl v 41. minúte červenú kartu za „kopnutie súpera do hlavy v prerušenej hre nie zanedbateľnou silou“, šance domácich na zvrat sa znížili.

Ani hetrik Daniela Dvoráka nestačil Jaslovským Bohuniciam na body s Imeľom. Hostia v 86. minúte Papukom strhli víťazstvo 4:3 na svoju stranu.

4. liga – 11. kolo

Levice – Boleráz 0:2 (0:2)
Góly: 19. Kukuč, 23. Kollár
BOLERÁZ: Jedlička – Milinkovič, Hlavna, Dzíbela, Kukuč, Líška, Magdolen, Orihel, Kollár, Akbar, Martinka (Drozda, Lopašovský)

Kolárovo – Trebatice 0:2 (0:2)
Góly: 14. Zula, 31. Hlavatovič
ČK: 41. Isakov (Kolárovo)
TREBATICE: Haršáni – Masár, Kapusta, Kičin, Varga, Poláček, Hlavatovič, Směřička, Machač, Blaško, Zula (Š. Valo, Sedlák, E. Kirka, Hečko)

Jaslovské Bohunice – Imeľ 3:4 (2:1)
Góly: 22., 27. a 75. Dvorák – 10. Straňák, 53. Gál, 66. Olen, 86. Papuk
JASL. BOHUNICE: Kolena – Hrnčár, Banovič, Lančarič, Juriš, Edeh, Demovič, Horváth, Halmo, Dvorák, Minarovič (Buchanec, Barborík, Zemko)

5. liga severozápad: Piešťany strelili päť gólov

Piešťany v dueli tímov zo stredu tabuľky zdolali Brvnište 5:1 a utiekli súperovi v tabuľke o tri body. Skóre otvoril Prelovský, ešte do polčasu sa pridal stopér Hutár a Simon Glos. Po zmene strán hostia korigovali ale Taraba a Gula dali PFK trojbodovú istotu.

Vrbové je v skvelej fazóne, zvíťazilo aj na ihrisku Hornej Krupej. Trojbodový kurz nabrali hostia z penalty Brezina, potom pridal dva góly Alex Kusý. Hornokrupčania v závere iba kozmeticky korigovali výsledok na 1:3 Šarabokom.

Hlohovcu sa nedarí, body do tabuľky si nepripísal ani v zápase s Domanižou. Súperovi podľahol 0:2 a uzatvára tabuľku piatej ligy severozápad.

5. liga severozápad – 11. kolo

Piešťany – Brvnište 5:1 (3:0)
Góly: 27. Prelovský, 37. Hutár, 39. S. Glos, 72. Taraba, 78. Gula – 64. Klabník
PIEŠŤANY: Budka – Stanek, Grík, Hutár, S. Glos, Prelovský, Adam Kusý, Klačman, Gula, Strelec, Sloboda (Taraba, Krajčo, Hlbocký, Barančík, Salviany)

Horná Krupá – Vrbové 1:3 (0:2)
Góly: 90. Šarabok – 28. Brezina (pen), 41. a 69. Alex Kusý
HOR. KRUPÁ: Bránsky – A. Hrčka, Jarábek, Ďurinský, Holič, Modrovič, Blaho, Šarabok, Kozák, Guldan, Mikinič (Sudin, Mikláš)
VRBOVÉ: Székely – Kovársky, Kaman, S. Vido, Kováč, Alex Kusý, Kubica, A. Vido, Troják, Brezina, Zmeko (Uribe, Rangel, Polakovič, Michálek, Sedlák)

Hlohovec – Domaniža 0:2 (0:1)
Góly: 12. Petrík, 53. Cúg
HLOHOVEC: Žemla – Zdenek, Farkaš, Bohunický, Šajter, Chlebec, Mičian, Adamík, Kočí, Loskot, Musa (Táčovský, Liso, Sitár, Ballon)

Prečín – Chynorany 1:1