Futbal, 7. liga: Siladice zdolali Cífer, Bučany remizovali s Červeníkom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.10.2022, 17.04, Ján Král

Až tri zápasy 11. kola siedmej ligy rozhodol jediný gól, za to v Kátlovciach ich padlo až deväť.

Futbal, 7. liga: Siladice zdolali Cífer, Bučany remizovali s Červeníkom

V Siladiciach majú dôvod na radosť, po 11. kole vedú tabuľku. Foto: Ján Král

Majcichovu sa podaril obrat v Krakovanoch, ktoré viedli od 7. minúty z pokutového kopu. Po hodine hry vyrovnal Koricina a v závere Fogel dokonal otočku v stretnutí na 1:2.

Majcichov sa vďaka víťazstvu posunul na tretieu priečku, pretože Cífer prehral v Siladiciach 0:1. O výsledku v tomto dueli rozhodla penalta v 90. minúte, premenil ju domáci kanonier Hecht. Siladice sa o skóre dostali na čelo tabuľky.

Siladiciam otvorila cestu na pozíciu lídra prekvapujúca remíza Červeníka v Bučanoch. Posledný tím tabuľky vždy dokázal odpovedať na vedenie hostí, vyrovnanie na konečných 3:3 zariadil svojim druhým gólom v stretnutí Roland Jančovič v 89. minúte. Bučanom zahralo do karát aj vylúčenie Maroša Ješka, v presile o jedného muža hrali približne hodinu.

Divokú futbalovú prestrelku videli diváci v zápase Kátlovce – Zeleneč. Najprv viedli domáci, potom hostia, desať minút pred koncom stredopoliar Kátloviec Burčiar vyrovnal na 4:4 a zdalo sa, že tímy si body podelia, no v 89. minúte zariadil triumf hostí 5:4 striedajúci Bednárik.

Zvončín si poradil s Ružindolom 2:1. V zápase viedol po góle Blejštila, Tomašovič však gólom do šante vyrovnal. Krátko po zmene strán ale udal podobu výsledku Glasa.

Jediný gól rozhodol o bodoch v zápase Horné Orešany – Madunice. Strelili ho už v 25. minúte domáci Martin Mekký.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj duel Veľké Orvište – Pečeňady. Aj tu padol jediný gól v 27. minúte, zariadil ho Martin Hrebík.

7. liga – 11. kolo

Zvončín – Ružindol 2:1 (1:1)
Góly: 36. Blejštil, 50. Glasa – 44. Tomašovič
ZVONČÍN: Ryšavý – Babirát, Glasa, B. Vandák, Vyskoč, Blejštil, P. Vandák, Zelenský, Hmam, Brečka, Mihalovic (Lukáč, Čambor, Jobert, Bílik)
RUŽINDOL: Uhlár – Penyak, Synak, Tomašovič, Minarovič, Moncman, Ostrý, Kubíček, Fraňo, Grígel, V. Horváth (Bardáč, Moravčík, Adamčík, Tomovič)

Horné Orešany – Madunice 1:0 (1:0)
Góly: 25. M. Mekký
HOR. OREŠANY: Smolek – Židek, Drozda, Malacký, Brestovanský, Ružička, Rajt, Buttko, M. Mekký, A. Mekký, Malý (Gonos, Blažo, Turcár)
MADUNICE: Jamrich – Michálek, Janíček, Žuffa, S. Mráz, Hargaš, K. Mráz, Masnica, Belica, Kurinec, Slovák (Dzuro, Lacheta)

Kátlovce – Zeleneč 4:5 (2:2)
Góly: 11. a 36. T. Mačica, 46. D. Sliva, 80. Burčiar – 17. Bilčík, 27. V. Formanko, 57. J. Horváth, 64. Bánovec, 89. Bednárik
KÁTLOVCE: L. Kostolanský – Orihel, Šimončič, M. Sliva, Fančovič, Uváček, L. Hlavatovič, Boc, D. Sliva, Burčiar, T. Mačica (Bohunický, Pavlík)
ZELENEČ: Neumann – V. Formanko, Kubiček, M. Formanko, Belko, Pavelek, Bartovič, J. Horváth, Bánovec, Bilčík, Bukovec (Klandúch, Bednárik, Čapla)

Krakovany – Majcichov 1:2 (1:0)
Góly: 7. Stolárik (pen) – 61. Koricina, 87. Fogel
KRAKOVANY: T. Holán – A. Holán, Ďuračka, Gažík, Grivalský, Valo, Orviský, Šurin, Spál, Stolárik, Uváček (Machač, Andrísek, Š. Pažík)
MAJCICHOV: Orichel – Chynoradský, Štrbo, Neštický, Fogel, Koricina, Morvay, Bunček, Ondriš, Kalivoda, Bartoš (Chorvát, Bartoš)

Siladice – Cífer 1:0 (0:0)
Góly: 90. Hecht (pen)
SILADICE: Svitek – Vido, Rau, Obuch, D. Bališ, Sekereš, B. Bališ, Hecht, Ertl, Veselský, F. Lančarič (Mesároš, Kadlec, Bango, Laurinec)
CÍFER: Páleník – E. Korbelič, Klačo, Repa, Hamaďák, Fekete, Grosman, Hlúch, Sagan, Lietava, Paštiak (Domorák, Glós, Mitas)